Суддю Бердянського суду звинувачують у співпраці з російською ФСБ. Жінка виїхала до Полтави та продовжувала працювати. Та у силовиків є підозри, що Лариса Богомолова передавала окупантам дані про бійців “Азову”, які хотіли вийти з Маріуполя у бік Мангуша. Ми зібрали все, що відомо про цю справу.
Рішення Вищої ради правосуддя про дозвіл на арешт судді Лариси Богомолової опубліковане на сайті профільного органу.
За даними слідчих СБУ, підозрювана — очільниця Полтавського районного суду раніше працювала суддею у Бердянському міськрайонному суді. Після початку повномасштабного вторгнення вона за власним бажанням знайшла контакти російських спецслужб.
В кінці березня 2022 року жінка нібито передала представнику ФСБ з позивним “Влад” інформацію про трьох бійців окремого загону спецпризначення “Азов”, які намагались вийти з Маріуполя до Мангуша.
Крім цього правоохоронці стверджують, що суддя нібито закликала інших працівників Бердянського суду співпрацювати з окупантами та підтримувати їх.
Жінка також спілкувалась з російськими кураторами та давали їм поради кого можна обрати, як кандидатів на “посади” псевдоочільника Бердянська та керівників місцевих лікарень.
У квітні 2023 року СБУ вдалося перехопити розмови судді з представниками російського ФСБ. Запис розмови, яке ймовірно отримали під час прослуховування затриманої, опублікувала Служба безпеки України.
На записі чути, як крім бійців “Азову” жінка здавала окупантам проукраїнськи налаштованих суддів та відмічала, що судді з Донбасу найбільш проукраїнські налаштовані.
— “А можна вас попросити, там же у вас є список суддів?
— Звичайно.
— В ви можете мені відмітити галочками тих, хто яросно виступає проти [Росії]?
— Можу
— Відзначте та скиньте фотографії у телеграм, будь ласка!
— Позиція деяких моїх колег: дехто мовчить та погодується з тим, що я кажу, а активно та люто [сприймають] мої слова судді, яких перевели з Донецької області.
— З Донецької області?
— Так, ті судді з Донеччини та Луганщини, які переїжджали та переводились у різні суди країни, вони настільки люто налаштовані [проти Росії].
— Добре, відправимо значить їх назад у Донецьк”, — йдеться в одному з нібито діалогів підозрюваної з працівником ФСБ, який опублікували СБУ.
За даними руху “Чесно” Лариса Богомолова народилась 13 липня 1964 року в Бердянську.
Фігурантку у 2001 році призначили безстроково на посаду судді Бердянського міського суду Запорізької області. Через три роки її перевели на посаду судді новоутвореного Бердянського міськрайонного суду.
У 2018 році Лариса Богомолова подавала себе як кандидата на посаду судді Вищого антикорупційного суду, але їй відмовили. Причиною цього стало те, що вона не подала заяву зі своїм стажем роботи, не надала декларацію та не зробила копію диплома про освіту.
За даними проєкту Prosud, у 2020 році підозрювана разом з суддями Оленою Дністрян та Оленою Вірченко розглядали справу вбивства ветерана АТО Віталія Олешка відомого під позивним “Сармат”.
Тоді Лариса Богомолова разом з іншими суддями відпустили підозрюваного у вбивстві під домашній арешт. Побратими були незадоволені тим, як розглядали справу, тому деякий час жили в наметах навпроти Офісу президента.
Також, за даними Prosud, син та батьки Богомолової регулярно їздили в Росію через тимчасово непідконтрольну Донеччину. Вони там нібито мали родичів.
До 2022 року Богомолова працювала суддею Бердянського міськрайонного суду Запорізької області.
З тимчасово окупованої території України вона виїхала влітку 2022 року. На посаду голови Полтавського районного суду її обрали 2 листопада 2022 року.
Слідчі СБУ повідомили жінці про підозру у державній зраді під час воєнного стану та затримали. Матеріали фігурантки передали у Вищу раду правосуддя, яка звільнила її з посади. Тепер її тримають у слідчому ізоляторі без права внести заставу.
Якщо її провину доведуть у суді, то фігурантці загрожуватиме довічне ув’язнення або 15 років за ґратами з конфіскацією майна.
Нагадаємо, слідчі також повідомили про підозру лікарці, яка нібито здала поранених військових ЗСУ окупантам, коли ті захопили обласну лікарню в Маріуполі.