У липні бахмутянин став свідком обстрілу цивільної інфрастуктури росіянами. Чоловік поділився історією на порталі “Свідок”. Проєкт збирає докази воєнних злочинів та передає їх до Міжнародного кримінального суду. Тож і його свідчення вже направили туди.
“Сьогодні окупанти знов обстріляли рідну Донецьку область. Вже двоє загиблих зруйнованого внаслідок обстрілу 2-поверхової будівлі готелю у м. Бахмут. Рятувальники вилучили з-під завалів тіло ще однієї людини. Станом на 14:00 виявлено та вилучено з-під завалів тіла 2 загиблих, врятовано з-під завалів 1 особу, постраждали 3 особи. Роботи продовжуються”, — йдеться в одному з листів на платформі “Свідок”, який нещодавно передали до Міжнародного кримінального суду. З Вільним радіо ним поділились представники сайту свідчень.
Нотатку на сайті житель Бахмута залишив 27 липня цього року. Крім того, він додав кілька фото. Це світлини від рятувальників, які розбирали завали.
На фото — обстріл готелю Atlantic у Бахмуті, який стався вранці 27 липня. На нього окупанти, ймовірно, скинули авіабомбу, яка зруйнувала двоповерхову будівлю майже повністю. Під завалами опинилися люди. 2 цивільних загинули, ще 4 отримали поранення. Від вибухової хвилі та осколків у сусідніх будинках вибило шибки та пошкодило стіни.
Дані про цю атаку стали частиною великого пакету свідчень про злочини російських військових в Україні. Про це в інтерв’ю Вільному радіо розповіла директорка з контенту та комунікацій порталу “Свідок” Олена Кук.
“Кожен з нас повинен боротися з ворогом і якщо хтось іде на фронт, хтось волонтерить, хтось по-іншому допомагає, то усі ми можемо боротися словом, розповідаючи історії, які ми бачили на власні очі і даючи свідчення, які потім потрапляють до розслідувачів, до Міжнародного кримінального суду. Це так само спосіб притягнути росіян до відповідальності за все, що вони зробили на нашій землі. Близько 200-т історій ми вже надіслали до Міжнародного кримінального суду”, — зазначає Олена Кук.
Портал “Свідок” — це онлайн-щоденник, де кожен українець може поділитися своєю історією про війну. Він передає зібрані свідчення до Міжнародного кримінального суду та прагне притягнути воєнних злочинців до відповідальності. Головні принципи проекту — безпека та анонімність, тож даних про авторів нотаток немає у публічному просторі. Наразі свої історії на сайті залишили близько 350 українців.
Аби залишити нотатку потрібно зареєструватися на порталі за допомогою електронної пошти. До тексту можна прикріпити фото та відео, які стануть додатковими доказами для Міжнародного кримінального суду.
Зазначимо, станом на 29 листопада Офіс Генерального прокурора задокументував понад 69 тисяч злочинів проти України.
Читайте також: