22 березня на смартфони бахмутян прийшло сповіщення про повітряну тривогу, але сирена у місті не пролунала. Посадовці запевняли, що приводу для тривоги не було, та потім все ж визнали, що система мала спрацювати, але дала збій. Тож тепер мешканців громади сповіщатимуть “вручну”.
Про це голова Бахмутської РДА Олексій Рослов повідомив у коментарі Вільному радіо.
За його словами, до повномасштабного вторгнення Росії система протиповітряної тривоги на Донеччині працювала централізовано. Тобто під час загрози Департамент цивільного захисту Донецької ОДА вмикав систему сповіщення, і тривога лунала по всій області.
Але під час реальної загрози виявилось, що централізоване оповіщення в Донецької області не працює. Олексій Рослов каже, що це сталося через технічні причини, пов’язані з бойовими діями. Саме тому 22 березня, коли мешканці Бахмутської громади отримали сповіщення про повітряну тривогу, сирени на вулицях міста не було.
Тож з 23 березня система сповіщення на Донеччині працюватиме наступним чином:
“Сьогодні (23 березня, — ред.) ми відпрацювали разом із ДСНС, від них також буде сигнал. Це будуть відповідальні люди, які будуть вмикати в ручному режимі тривогу в Бахмутській громаді”, — сказав Олексій Рослов у коментарі Вільному радіо.
Він також, підтвердив, що 22 березня в Бахмутській громаді все ж повинна була пролунати тривога. І додав, що це стосується це не тільки Бахмута, а й усіх громад району: це Сіверська, Званівська, Соледарська, Часовоярська, Бахмутська, Світлодарська та Торецька громади.
Також можна встановити додаток “Повітряна тривога”, який буде своєчасно сповіщати про небезпеку. Завантажити його можна для телефонів на Android за посиланням та телефонів з iOS за посиланням.
Щойно ви почули сирену, дзвони або побачили сповіщення про тривогу — не ігноруйте їх та негайно йдіть до найближчого укриття. Якщо ви вдома, вимкніть газ, світло та воду перш ніж піти у сховище. Валіза з харчами, документами та важливими речами вже повинна бути в укритті та чекати там на вас. Або ж стояти зібрана біля виходу.
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо проаналізували, як 7 міських рад Донецької та Луганської областей називають напад Росії та чи називають країну-агресора ворогом. Там є Покровська, Бахмутська, Краматорська, Соледарська, Дружківська, Кремінська та Рубіжанська ради.
Читайте також: