Підтримати
КПВВ Станиця Луганська
Фото: БФ "Право на захист"

За 2 години пропускних операцій тут вже пройшли майже 800 людей. Всі інші гуманітарні коридори на сході фактично не працюють, пропуск блокують незаконні збройні формування.

 

Про це Вільному радіо повідомляє речник Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб. 

“З 8-ї години всі КПВВ відкриті та готові до здійснення пропуску, проте фактично пропуск здійснюється лише у “Станиці Луганській”. Станом на 10:00 там 408 людей прослідували до тимчасово окупованої території, а 385  —  на контрольовану. Всі решта контрольних пунктів заблоковані з боку ТОТ”,  — розповідає представник прикордонників.  

Зазначимо, це пішохідний пункт пропуску, тому на транспорті тут не проїжджають. Він працює щодня, стабільно впродовж всього карантину, з 08:00 до 16:00. 

 

[banner_roz4]

Перелік умов для перетину на КПВВ “Станиця Луганська” 

— Треба мати актуальну електронну перепустку, з весни 2018-го вона стала безстроковою. Але постійно на КПВВ зустрічаються люди з протермінованою перепусткою. Це означає, що людина не перетинала лінію розмежування вже понад 3 роки.

Монітори благодійного фонду “Право на захист” допомагають таким людям створити заявку на нову електронну перепустку та відправити документи для її оформлення, відповідають на всі запитання про це. З ними можна проконсультуватися щодо цього заздалегідь за телефонами “гарячої лінії”:

  • (099) 507 50 90
  • (068) 507 50 90
  • (093) 507 50 90

Зазначимо, якщо у людини є будь-яка поважна причина, оформити такий пропуск зможуть через координаційну групу СБУ день в день, до закриття КПВВ. Прискорено опрацьовують такі заявки людям похилого віку, маломобільним, з дітьми, людям, які поспішають на ТОТ до хворих близьких тощо. Але ці поважні причини необхідно підтвердити документами.

 


— Для перетину в бік підконтрольної території необхідно мати сучасний смартфон. На нього на КПВВ встановлюють та активують мобільний додаток “Вдома”, під контролем якого починається 2-тижнева самоізоляція по коронавірусу одразу після перетину КПВВ.

Якщо ж зробити експрес-тест чи ПЛР-тест на COVID-19, і він виявиться негативним, невдовзі самоізоляція людини припиняється.

— Іноземці повинні мати страховий поліс на випадок коронавірусної хвороби.

—  Всі люди мають перетинати КПВВ із правильно вдягненими масками чи респіраторами (аби був закритий рот та ніс).    

Додамо, окупаційна адміністрація невизнаної “Луганської республіки” обмежила кількість перетинів для кожного мешканця цього регіону до одного разу на місяць (рахуючи “туди та назад” як один).

 

 

Коли відкриються інші КПВВ Донбасу

На Луганщині людей готові пропускати щоденно через ще два гуманітарні коридори — це КПВВ “Щастя” та “Золоте”. Але вони фактично не працюють на пропуск вже майже рік, тому що пропуску немає через суміжні блокпости, контрольовані незаконними збройними формуваннями. 

Аналогічна ситуація і на 4-х КПВВ “Донеччини”  —  мова про пропускні пункти “Майорське”, “Мар’їнка”, “Гнутове” та “Новотроїцьке”. 

Зазначимо, через КПВВ “Новотроїцьке” люди все ж проїжджають двічі на тиждень: щопонеділка та щоп’ятниці НЗФ так званої “ДНР” пропускають людей через суміжний з “Новотроїцьким” блокпост “Оленівка”. Але для того, аби проїхати там у бік тимчасово окупованого Донецька, необхідно потрапити у дозвільні списки на перетин т.зв. “міжвідомчого штабу ДНР”. 

Тож наступна можливість проїхати тут через КПВВ ймовірно буде у п’ятницю, 3 вересня. 

Читайте також:

 

 


Завантажити ще...