Підтримати
Зображення до посту Ситуація на КПВВ: на “Станиці Луганській” досі перебої з електропостачанням
Фото: ДПСУ

2 лютого на Донбасі працював лише пункт пропуску у Станиці Луганській. Через відсутність електропостачання, деякий час не працював Wi-Fi, яким люди користуються для встановлення додатку для самоізоляції “Вдома”. 


Про це Вільному радіо повідомили монітори БФ “Право на захист”. Також у декого не працював і мобільний інтернет, по допомогу у встановленні додатку звернулися 12 людей. 

Також щодо оформлення електронних перепусток до благодійників звернулись три жінки. Усі вони мали різні причини для візиту на ТОТ, зокрема  прийом у лікаря та догляд за хворою матір’ю. Після звернення до координаційної групи вони отримали необхідні дозволи.


Коли відкриють КПВВ з так званою “ДНР”


Україна щодня з 8 до 16 відкриває всі 7 КПВВ на Донбасі. Але, фактично, стабільно працює лише пункт пропуску у Станиці Луганській. 

Двічі на тиждень — у понеділок та п’ятницю — окупанти відкривають свій блокпост “Оленівка”, дзеркальний до українського пункту пропуску “Новотроїцьке”. Перетнути лінію розмежування там можна буде у п’ятницю, 5 лютого.

Роботу інших КПВВ блокують окупанти, які не відкривають свої суміжні блокпости.


КПВВ на Донбасі — як перетнути


Україна вимагає від тих, хто слідує з ТОТ, проходження двотижневої самоізоляції з додатком “Вдома” або обсервації у спеціальному закладі (якщо немає смартфона). Негативний результат тесту на виявлення коронавірусної інфекції дає змогу завершити ізоляцію достроково, щойно інформацію надійде в систему “Вдома”. Тобто встановлювати додаток при перетині лінії розмежування все ж потрібно. Також на КПВВ “Новотроїцьке” можна здати експрес-тест. 

Як перетнути КПВВ на Донбасі: умови і правила перетину
Інфографіка: Вільне радіо

В “ЛНР” бойовики пропускають людей з місцевою пропискою. Також не дозволяють перетинати лінію розмежування частіше, ніж раз на місяць.

У так звану “ДНР” пропускають за спеціальними списками. Документи туди треба подавати заздалегідь, можна через чат-бот у Телеграмі “Штаб ДНР”. Їх розглядають 10 робочих днів,  відповідь надсилають на електронну пошту або номер телефону. 

Читайте також:


Завантажити ще...