Підтримати
Зображення до посту Ситуація в Бахмуті на 22 березня: шляхів евакуації для цивільних мало,  штурмові групи РФ намагаються просуватись до центру міста
Українські військові в Бахмуті. Фото: AFP

Попри значні втрати окупанти хочуть ще просунутись до центру Бахмута, але подекуди лише імітують наступ. У місті залишається близько 30 дітей. Через безпекову ситуацію шляхів евакуації для цивільних все менше. Що відомо з різних джерел про ситуацію в Бахмуті станом на 22 березня — розповідаємо далі.

Всю минулу добу на Бахмутському напрямку відбивали нові атаки, повідомляють у ранковому зведенні Генштабу

Ворог (російська армія,-ред.) продовжує ведення наступальних дій,  втрачаючи значну кількість живої сили, озброєння та військової техніки. Наші захисники цілодобово відбивали численні атаки противника в районах населених пунктів Оріхово-Василівка, Григорівка, Богданівка, Іванівське, Бахмут, Кліщіївка та Майорськ. Ворожих обстрілів зазнали, зокрема, Васюківка, Залізнянське, Міньківка, Оріхово-Василівка, Григорівка, Бахмут, Іванівське, Ступочки, Предтечине, Часів Яр, Курдюмівка, Озарянівка та Північне Донецької області”, — йдеться у зведенні. 

Ситуація в Бахмуті на 22 березня: шляхів евакуації для цивільних мало,  штурмові групи РФ намагаються просуватись до центру міста 1
Карта: DeepstateMap
Ситуація в Бахмуті на 22 березня: шляхів евакуації для цивільних мало,  штурмові групи РФ намагаються просуватись до центру міста 2
Бахмут. Фото: AP/Roman Chop

 

Водночас командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський заявляє: російські штурмові групи намагаються просуватися з околиць до центру Бахмута, а українські військові не дають їм такої можливості. 

Постійно знищується ворожа (російська,-ред.) техніка, жива сила противника та ворожі склади. Штурмові групи ворога намагаються просуватися з околиць до центру міста, але Сили оборони працюють і знищують їх 24/7. Артилерія 24-ї бригади ім. Короля Данила завдає потужних ударів по позиціях ворога. А десантники 80-ї бригади стримують штурми противника не даючи йому просунутись вперед”, — зазначає Сирський. 

Ситуація в Бахмуті на 22 березня: шляхів евакуації для цивільних мало,  штурмові групи РФ намагаються просуватись до центру міста 3
Українські військові в Бахмуті. Фото: AP/Roman Chop
Ситуація в Бахмуті на 22 березня: шляхів евакуації для цивільних мало,  штурмові групи РФ намагаються просуватись до центру міста 4
Українські військові в Бахмуті. Фото: AP/Roman Chop

 

Водночас тиск на місто слабшає, проте загроза оточення росіянами залишається, вважають фахівці розвідки Великої Британії. 

Існує реальна ймовірність того, що наступ російських військ на місто втрачає колишню обмежену динаміку, частково через те, що деякі підрозділи міноборони Росії були перекинуті в інші сектори“, — йдеться в повідомленні Міноборони Британії. 

Изображение
Twitter/Ministry of Defence

Крім цього, аналітики відомства заявили, що за останні кілька днів українським силам вдалося провести локальну контратаку на захід від Бахмута. Ймовірно, це має послабити тиск на трасу Н32, яка є важливим маршрутом постачання.

Українські військові, тримаючи оборону Бахмута, виснажують російську армію на цьому відтинку фронту, каже керівник військового відділу фонду “Повернись живим” Андрій Римарук.

Йти в наступ і тримати оборону — це зовсім різні речі. Просто так віддати місто (Бахмут, – ред.) і його буде ще складніше звільняти. Так само як складно зараз росіянам його захопити. Ми бачимо надчудову статистику і роботу наших Збройних сил України. От загальна статистика втрат (росіян, – ред.) від 700 до тисячі за день, з них 70% — це Бахмут і його околиці. Відповідно, ворог за останні декілька місяців навколо цього міста героїчного втратив десятки тисяч військовослужбовців. І це є втрати безповоротні. Ми ще не рахуємо втрати санітарні — це ті військовослужбовці Росії, які вже не повернуться в стрій, бо там досить тяжкі поранення”, — стверджує Андрій Римарук в інтерв‘ю Суспільному.

Ситуація в Бахмуті на 22 березня: шляхів евакуації для цивільних мало,  штурмові групи РФ намагаються просуватись до центру міста 5
Українські військові поблизу Бахмута. Фото:AFP/Aris Messinis

За його словами, оборона Бахмута має важливе значення та перспективи. Саме через виснаження під час спроб захопити місто на деяких інших напрямках Донеччини окупанційні сили перйшли в оборону. 

Ми теж, на жаль, несем втрати і це факт. Але для нас є погляд в майбутнє та перспективи, що ми ворога, по-перше, виснажили. Він таким самим чином виснажив свій ресурс бойової техніки. У середньому на добу в Бахмут і на околиці прилітало понад 20 тисяч снарядів. Вони вже стріляють не так точно. Десь лише імітують наступальні дії у районі Бахмута”, — наголошує очільник військового відділу фонду “Повернись живим”. 

За останньою інформацією, у Бахмуті залишаються менше 3 тисяч мешканців та близько 30 дітей. Якщо спрацює механізм примусової евакуації, який схвалили нещодавно, всіх юних бахмутян невдовзі мають вивезти у більш безпечні місця. Однак шляхів евакуації меншає — російські військові не припиняють прицільно обстрілювати евакуаційний транспорт, зазначає міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

На сьогодні залишилось три десятки дітей і, звичайно, їх треба евакуювати. Є такі [родини], що відмовились, є такі, що не захотіли, бо бояться, що не переживуть дорогу. Їхній психологічний стан, як нам пояснюють психологи, не дозволяє адекватно оцінювати небезпеку. Їм здається, що те, що вони в підвалі тут, але вдома, це легше і безпечніше, ніж подорож, як вони собі уявляють, дорогою, яка прострілюється. І вони частково мають рацію — ворог прицільно стріляє в бронекапсули. Я бачила фото, як виглядає після евакуації наш транспорт. Їх реально прицільно обстрілюють, знаючи, що там діти”, — розповідає Ірина Верещук в інтерв‘ю Суспільному.

Втім вивозити місцевих все ж вдається. 

Раніше російські найманці наблизились до північної частини Бахмута. Перебувати там стало надто ризиковано, тож довелося закрити “пункт незламності”, де була свердловина з чистою водою. Тепер у місті залишаються лише два подібних пункти, але вода там є тільки у пляшках. 

Читайте також: 


Завантажити ще...