Село Богданівка, що між Бахмутом і Часовим Яром, опинилося в епіцентрі важких бойових дій. Деякі активісти вже говорять про повну окупацію села, але у Міноборони спростовують ці заяви та кажуть: бої за село тривають. Ситуація на Донеччині значно погіршилась останніми днями, відзначають військові. Проте, за словами головнокомандувача ЗСУ, захисники вживають заходів для стабілізації фронту.
В ніч на 13 квітня 2024 року активісти аналітичного порталу DeepState написали, що росіяни нібито окупували Богданівку, що між Бахмутом та Часовим Яром.
“Ворог зайняв Богданівку, сьогодні з’явилося відео невдалої спроби відбити частину села у ворога. [Росіяни] продовжують атакувати піхотою та накатами техніки на Часів Яр. Деякі в***и навіть добігають до каналу, але поки що закріпитися не можуть і дохнуть. В Іванівському стабільна ситуація, ворог не має повного контролю за селом”, — написали активісти DeepState.
Вранці у пресслужбі Міністерства оборони України спростували ці заяви.
“Тривають інтенсивні бої за Богданівку на Бахмутському напрямку. Вночі штурмові групи ворога пробилися на північну околицю міста. Богданівка зараз під контролем Сил оборони. Іде бій, ворог не припиняє штурмів”, — написали у відомстві.
Зазначимо, навіть за даними активістів DeepState, російські війська повністю не окупували село. Але територія, яку ще не вважають захопленою, і про бої за яку, ймовірно, говорять у Міноборони, дуже мала.
Попри відносну стабілізацію фронту, ситуація в Донецькій області залишається напруженою.
“Обстановка на Східному фронті останніми днями суттєво загострилася. Це повʼязано насамперед зі значною активізацією наступальних дій противника після проведення в РФ президентських виборів. Ворог активно атакує наші позиції на Лиманському, Бахмутському напрямках штурмовими групами за підтримки бронетехніки. На Покровському напрямку намагається прорвати нашу оборону, використовуючи десятки танків та БМП”, — написав вранці 13 квітня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Військові вважають, що наступальним діям росіян сприяє суха погода на Сході країни. Такі умови роблять більш доступною для пересування та наступу гусеничну техніку.
“Незважаючи на значні втрати, противник нарощує зусилля шляхом застосування нових підрозділів на бронетехніці, завдяки чому періодично добивається тактичного успіху”, — додає Олександр Сирський.
Головнокомандувач запевняє, що захисники вживають необхідних заходів для зупинки наступу російської армії в Донецькій області. На найважчі ділянки фронту обіцяють відправити додаткові системи РЕБ, ППО, поповнити запаси дронів і ракет, а також перекинути додаткові резерви.
Нагадаємо, Тоненьке Очеретинської громади повільно перетворюється на “кладовище російської техніки”, демонструючи наслідки російських атак за допомогою бронетанкових кулаків. Під Тоненьким аналітики нарахували 77 уражених одиниць техніки окупантів.