На орбіту Землі запустили український супутник. Ще вісім на підході

13 січня – відправна точка для відновлення розвитку космічних розробок в Україні. О 17:25 за київським часом відбувся запуск супутника «Січ-2-30» зі стартового майданчика SLC-40 на базі ВПС США на мисі Канаверал. Пристрій на орбіту вивела ракета Falcon 9 компанії Маска SpaceX. Запуск пройшов успішно. Цей супутник стане першим за останнє десятиріччя вітчизняним апаратом дистанційного зондування Землі.
Україна не запускала власних космічних пристроїв ще з 2011 року. Вітчизняний супутник розробили на КБ «Південне» у Дніпрі.
Пристрій – багатофункціональний. Він стане в пригоді при моніторингу лісових покривів планети та водних ресурсів. Завдяки ньому можна буде миттєво реагувати на епіцентри стихійних лих та розробляти методи їх ліквідації. Крім того, за даними супутника відбуватиметься координація спостереження за переміщенням військової техніки та кораблів, а також за інтенсивною забудовою тіньових інженерних споруд.
Техніка має особливу назву через заплановану дату запуску – на рік 30-річчя Незалежності країни, проте відліт відклали.
Власне, супутник розробили ще в тому ж 2011 році, проте всі комплектуючі механізми наново переобладнали перед запуском. Крім того, це вперше, коли Україна запустила пристрій без жодної технічної складової від Росії.
Відомо, що наразі планується запуск космічної програми на 2021-2025 рр: виведення на орбіту ще 7 українських супутників. Поступово Україна знову повертається до клубу країн світу, що працюють над космічними інноваціями.
Онлайн-трансляцію запуску супутника можна переглянути на ютуб-каналі SpaceX.

Цей матеріал створено у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю автора і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.