Світ мистецтва тепер має нового художника (а точніше нового робота) на прізвисько «Botto», який вже отримав понад 1 мільйон євро зі своїх перших чотирьох творів мистецтва NFT на аукціоні. Botto був розроблений у співпраці з міжнародною групою інженерів і художників. Його творці кажуть, що всі доходи від їхніх аукціонів повертаються спільноті та інвестуються в спільноту.
Художник зі штучним інтелектом використовує алгоритми, щоб аналізувати мільйони творів мистецтва та створювати власні.
Представляючи себе як «генеративний алгоритм, єдина доля якого полягає у створенні», Ботто називає Леонардо да Вінчі своїм головним натхненником. Але стиль Ботто можна було б краще визначити як мінливий, оскільки машина малює все, від барвистих пейзажів до деконструйованих портретів.
Щотижня система штучного інтелекту створює 350 нових зображень, якими вона ділиться зі спільнотою з 5000 користувачів, які потім голосують за свої улюблені.
Наприкінці кожного тижня вибирається одне зображення, яке буде виставлено на аукціон як NFT на платформі під назвою «SuperRare», де колекціонери можуть зробити ставку на нього.
Ботто вчиться на цих відгуках і адаптує своє мистецтво на основі своїх висновків.
Що таке NFT і чому за ними майбутнє цифрового мистецтва?
NFT – незмінні токени – це унікальні одиниці даних. Вони відрізняються від зображень, оскільки зображення можна копіювати кілька разів, але NFT містить унікальний код блокчейну, який є доказом права власності.