Фестиваль Лас-Фальяс — це традиційне свято гамірного та видовищного спалення паперових фігур у центрі вулиць Валенсії. Щорічно це свято відзначали наприкінці березня, проте цьогоріч фестиваль перенесли на 1-5 вересня.
Проведення феєричного заходу починається 1 березня з Масклета на площі Аюнтамієнто і триває протягом цілого місяця.
Перформанс Лас-Фальяс бере свої витоки з далекого минулого городян. Опісля закінчення зими столяри міста стали викидати багато залишків дерев’яних виробів. Аби безпричинно не викидати запаси деревини, містянам спало на думку витворити дещо авангардне та масштабне.
Люди почали поодинці, чи то групками створювати різноманітні дерев’яні фігурки. З плином часу та зміною епох і століть фантазія городян не мала своїх меж. Їх дерев‘яні фігури ставали відзеркаленням найпотаємніших бажань і марень людей. З кожними роком масштабність підготовки події та сама її реалізація тільки зростала. А дерев’яні фігури поступилися місцем пап’є-маше.
Цей фестиваль став справжнім магнітом для сучасних туристів. Тисячі людей щорічно подорожують до Валенсії, аби на власні очі побачити титанічність події. Деякий прихований язичницький підтекст, що простежується при пекельному спаленні картонних фігур, ще більше затягує та зацікавлює.
Також створення цих фігур стає справжньою дизайнерською та мистецько-культурною епопеєю.
Творіння авторів дивують та зачаровують.
Загадкові історії та образи формують чіпкий культурний зв’язок з минулими поколіннями, то ж не дивно, що до справи беруться родинами.
Крім того, дещо карикатурні фігури мають на меті сатиричне кепкування, якщо не висміювання, тих чи інших посадових або ж відомих осіб.
Цьогоріч дійство так само провелося на славу. Люди спостерігали за грандіозним парадом виїзних фігур.
Апогеєм свята стало незабутнє видовище спалення паперових статуй.
Місто на якусь мить ніби опинилося серед центру виверження вогняної лави, яка стрімко поглинала дивовижні витвори мистецтва.
Чому, запитаєте, спалюють? Бо немає місця де зберігати ці величезні творіння. А переможець, визначений голосуванням громадян, уникає вогню і відправляється на довічне зберігання у музей.