В Україні створюють єдину державну систему допомоги з евакуацією, пошуку житла та отримання допомоги. Спільний проєкт назвали “Там, де вас чекають”. Розбираємось, як це працює.
Про спільну з офісом президента та Мінцифри ініціативу розповідає пресслужба Укрзалізниці.
Система має спростити для українців, які через війну вимушені полишати свої домівки, процеси:
Зазначимо, дізнатись про умови проживання на цій інтерактивній карті неможливо.
2. Зареєструватись на евакуацію
На п’яти “відправляючих” вокзалах (у Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі та Лозовій) стюарди будуть реєструвати тих, хто евакуюється, в єдиній системі. Людям допомагатимуть визначитися з місцем майбутнього тимчасового поселення. Для цього працівникам та волонтерам Укрзалізниці придбали 68 планшетів.
Також зареєструватись можна буде не лише на вокзалах, але й в деяких поїздах (номера поїздів та маршрути можуть змінюватись):
Також пасажири можуть залишити заявку на евакуацію з проживанням самостійно — через контактний центр Укрзалізниці за номером 0 800 503 111. Оператори проконсультують пасажирів з основних питань та внесуть їхні дані в реєстраційну форму.
Якщо ви з якихось причин не встигли цього зробити самостійно, мають допомогти зареєструватись у системі інші працівники на вокзалах та в поїздах.
3. Приїзд на вокзал і до місця поселення
На 4-х “приймаючих” вокзалах (у Львові, Ужгороді, Чернівцях та Івано-Франківську) вже зареєстрованих евакуйованих зустрічатимуть інші співробітники залізниці та волонтери. А представники місцевої влади доставлять евакуйованих з вокзалу до місця поселення.
В інтерв’ю Вільному радіо психолог Віктор Вус проаналізував, чому багато мешканців східних регіонів України не хочуть евакуюватися. Або якщо й виїжджають, то все одно повертаються додому, у небезпечні райони. На його думку, евакуація має бути більш організованою.
Читайте також: