Підтримати
Тіло в пакеті с закритою труною. Як ховатимуть померлих від COVID-19 (Приклад Дружківки)
Іллюстративне фото: з відкритих джерел

Всіх померлих від коронавірусної хвороби згідно з протоколами державного санітарного лікаря ховають не як звичайного померлого. Перед тим, як тіло закопають, з ним спочатку проводять дезинфікуючі процедури, а на цвинтарі не має бути родичів. Як ховали першого померлого з COVID-19 на Донеччині, читайте в матеріалі.

 

Про поховання 84-річного чоловіка з Дружківки розповіла заступниця міського голови Дружківки Наталя Слесаренко.

Чиновниця зазначає, що до смерті пацієнта хворого на коронавірус місцева влада була готова та вже має низку дій, що вони мають робити в такій ситуації. Такий протокол процедури поховання видав державний санітарний лікар.

Згідно з рекомендаціями МОЗ, тіло померлого має бути вкладене у герметичний мішок.

“Всі, хто контактує з тілом померлої людини, повинні бути одягнені в засоби індивідуального захисту. В першу чергу, це водонепроникні ізоляційні халати, рукавички”, – пояснює головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

В окремих випадках ті, хто супроводжує померлого від COVID-19, мають носити захисний щиток або окуляри, а також респіратор.

На похованні померлого в Дружківці чоловіка був лише 1 родич.

“Поховання проводили наші комунальники. Вони були повністю одягнені в захисний одяг. Були 4 людини. На похованні також був присутній племінник, який вже контактував з цим чоловіком”, — розповідає Вільному радіо заступниця Дружківського міського голови Наталя Слесаренко. 

Перед тим, як їхати на кладовище, тіло обробили хлоровмісними дезінфекторами.

Додамо, коли медики підтвердили, що чоловік хворів на коронавірус, його житло також повністю дезінфікували. 

Зазначимо, 6 квітня очільник Донецької області повідомив, що в лікарні помер 84-річний мешканець Дружківки від запалення легенів, яке викликав коронавірус. Наталя Слесаренко уточнила, що чоловік помер ще 3 квітня. Епідеміологи з’ясували, що перед смертю чоловік контактував з 45 людьми. Всіх відправили на ізоляцію. 

Додамо, станом на 7 квітня на підконтрольній території Донецької області лікуються від коронавірусної хвороби ще 8 пацієнтів.

Нагадаємо, через поширення коронавірусу Кабінет міністрів України впровадив карантин. Спочатку постановили закрити заклади освіти, скасувати масові заходи, де беруть участь понад 10 людей, а роботодавцям рекомендували перевести своїх співробітників працювати дистанційно. Заборонили також відвідування хворих в лікарнях.

Кордони країни закрили на в’їзд та виїзд, а Донеччину та Луганщину ізолювали від інших областей. Проїхати в інші області або потрапити на Донбас можна лише з поважних причин.

2 квітня Кабмін ухвалив рішення посилити обмеження на час карантину і впровадив обов’язковий масковий режим в громадських місцях, заборонив ходити в компанії понад 2 людей тощо.

Верховна Рада України впровадила адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення карантину, тож порушникам тепер загрожує штраф від 17 тисяч гривень, або й позбавлення волі до 8 років.

Через те, що карантин випав на навчальний період, Міністерство освіти анонсували, що діти вчитимуться щонайменше до липня, випускники 4 та 9 класу не будуть складати ДПА, а пробне та основне ЗНО перенесли на невизначений термін.

Для довідки:
COVID-19 — це респіраторне захворювання, спричинене коронавірусом. Перший випадок хвороби зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року.

Коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії

Він передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини та може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг захворювання залежить від імунітету людини: у деяких людей легкі симптоми, інші ж тяжко хворіють. У більшості людей, які померли через вірус, були проблеми зі здоров’ям. Серед померлих  — багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями. Найпоширеніші симптоми коронавірусної інфекції — головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, а в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний (тобто безсимптомний) період триває від 2 днів до 2 тижнів. Поки що специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

Читайте також:


Завантажити ще...