Підтримати
Реклама
Віддалена робота
Віддалена робота. Ілюстративне фото: Pexels

Сьогодні, щоб змінити професію або поглибити кваліфікацію, не обов’язково вступати до вишу. Можна знайти якісні курси з сертифікацією. Головне – це рівень здобутих вмінь та досвіду. Тому краще вже під час навчання шукати проєкти для свого портфоліо.

Допомогти в освоєнні нового напряму може й репетитор. Персональний викладач з професійної дисципліни складає програму навчання, адаптовану під потреби конкретного студента. Крім того, індивідуальні заняття будуть корисні й для освоєння важливих супутніх навичок – вивчення англійської, програмування, математики тощо.

У статті ви дізнаєтесь, які 5 актуальних професій можна здобути протягом пів року та які вміння важливі для кожної з них.

SMM-менеджер

SMM-ники – це спеціалісти, що займаються просуванням брендів у соціальних мережах. Вони відповідальні за розробку рекламних стратегій, бюджетів, креативів, взаємодію з іншими важливими фахівцями – копірайтерами, фотографами, дизайнерами, маркетологами.

Менеджери у сфері SMM повинні вдало поєднувати у своїй роботі організаторські й творчі функції. Зокрема, вміти писати маркетингові тексти, варті уваги заголовки, працювати з графічними та відеоредакторами, знімати та монтувати reels, shorts тощо.

Базова вимога – відмінне знання різних соцмереж та платформ, розуміння правил та вимог, а також технічних нюансів щодо роботи з рекламними кабінетами. Люди, які цікавляться дизайном, фотографією чи копірайтингом, можуть спробувати себе у ролі SMM-менеджерів.

SMM-ники мають розумітися на психології та основах маркетингу. Для підготовки існує чимало курсів з тривалістю навчання від 3-4 до 9-12 місяців.

Графічний або вебдизайнер

Фахівець з графічного дизайну займається створенням візуальних концепцій, власне брендингом. У посадові обов’язки також може входити створення інфографіки, розробка макетів для друкованих видань, створення рекламних креативів, презентацій, проєктування дизайну цифрових платформ, візуальний супровід продукту на всіх рівнях – від реклами до упаковки.

Спеціалісти з вебдизайну відповідальні за створення дизайну сайтів та мобільних додатків. Тобто в їх спеціалізацію входять виключно онлайн-продукти. Хоча вони можуть працювати і в ніші брендингу: розробляти логотипи, шрифти тощо. Вебдизайнери можуть працювати у специфічних нішах, таких як: motion (розробка анімацій), UX/UI (розробка інтерфейсів), UX застосунків.

Дизайнер повинен добре володіти різними професійними програмами, зокрема Figma, Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign. А ще – мати гарне відчуття кольору, надихатися трендами та аналізувати запити ЦА. Навчання на курсах може тривати від 4 до 6-8 місяців.

Відеомонтажер

Інша назва професії – контентмейкер. Це творча стихія, яка з іншого боку, потребує багато терпіння, посидючості та зосередженості. І тому може здатися комусь занадто монотонною. Зазвичай, спеціалісти з монтажу не знімають самі, а працюють з готовими матеріалами замовника.

Серед поширених робочих задач – монтаж reels, shorts, TikTok, відеоконтенту для YouTube з наданих відзнятих матеріалів, керування постпродакшном, робота з титрами, ефектами, переходами, заставками, звуком, участь у розробці концепцій для майбутніх проєктів.

Основне вміння – працювати з кількома широко використовуваними софтами для редагування та монтажу відео. Наприклад, VN, Adobe Premiere Pro, CapCut, InShot, Adobe After Effects, Final Cut Pro тощо. Ну і куди ж без розуміння трендів, вміння аналізувати ринок та розбиратися в маркетингу! Позаяк контентмейкеру доведеться органічно інтегрувати тренди у контент замовника, використовувати тригери та гачки, режисерські прийоми нелінійного монтажу, збирати фідбеки від аудиторії. Навчання може тривати від 6 місяців до 1 року.

Тестувальник ПЗ

Це нескладна IT-професія, при цьому переважно добре оплачувана. Вся суть обов’язків зводиться до виявлення помилок у роботі сайтів, програм чи додатків. Окрім багів, спеціалісти оцінюють ПЗ на функціональну ефективність – швидкість роботи та завантаження, зрозумілість інтерфейсу тощо. Хоча іноді таким фахівцям доводиться аналізувати IT-продукт на всіх етапах його розробки.

Аналіз програмного забезпечення повинен проходити за визначеними сценаріями або тест-кейсами. Основні посадові вимоги – займатись QA активностями і технічним саппортом продукту, спілкуватися з розробниками. На основі проведеного аналізу фахівці подають спеціальні звіти. Одна з ключових вимог – знання англійської мови на рівні В2, оскільки документація ведеться в основному англійською.

Для створення тестових сценаріїв знадобиться використання спеціальних програм. Зокрема, Playwright, Selenium, TestNG тощо, Jira для відстеження дефектів. Тривалість курсів – 6-12 місяців.

РРС-спеціаліст

На відміну від SMM-ника, це спеціаліст з контекстної реклами, у функції якого входить не просто запуск рекламних кампаній, а й оптимізація налаштувань та контроль за формуванням бюджетів. Тобто коло платформ у такого фахівця значно ширше, він має вміти працювати чи не з усіма джерелами трафіку. Взагалі кожен вид РК потребує специфічних знань і навичок.

Ключові обов’язки зводяться до тестування різних варіантів ставок, налаштувань, креативів, бюджету, ключових слів. В основі тестувань має бути ретельний аналіз даних. Початківцям радять освоювати два основні рекламні кабінети – Facebook і Google. Фахівці у напрямі РРС мають також ґрунтовно розбиратися в інтернет-маркетингу, аналітиці, SEO.

Таргетологам та SMM-никам легше перекваліфікуватися на РРС. Однак якщо заходити в цю сферу з нуля, то пів року цілком достатньо для освоєння всіх необхідних навичок.


Завантажити ще...