Поки ви самоізолювалися вдома, ми підготували для вас контакти музеїв, які точно не зачинять на карантин. Влаштовуйтеся зручніше та вирушайте з нами у віртуальну подорож.
Фріда Кало – це мексиканська художниця, найбільш відома автопортретами. Стиль мисткині іноді характеризують як наївне мистецтво, або фолк-арт. Музей Фріди Кало знаходиться неподалік Мехіко у так званому “Блакитному будинку”, в якому вона прожила все життя. У цьому віртуальному музеї ви побачите картини художниці, її світлини та особисті речі. Фріда захоплювалась народною мексиканською культурою: колекціонувала статуї доколумбівської епохи та часто вбиралася в національні мексиканські костюми. Все це ви також знайдете у будинку. В одній з кімнат є урна у формі жаби – в ній міститься прах мисткині. На ліжку Фріди досі лежить її посмертна маска. А у внутрішньому дворику будинку є невеличкий сад.
Переходьте за посиланням, щоб відвідати музей Фріди Кало.
Цей музей зовсім нещодавно відкрив свої двері для онлайн-відвідувачів. Тут на вас чекає найбільша колекція творів Вінсента Ван Гога. У кількох залах зберігається 200 картин, 500 малюнків та кілька сотень листів голландського постімпресіоніста. Окрім робіт самого художника, ви побачите японські гравюри та журнальні ілюстрації з його приватної колекції. Крім того, тут є картини сучасників Ван Гога, серед яких – Поль Гоген, Жорж Сера та Клод Моне.
Натискайте сюди, щоб потрапити у музей Ван Гога.
Цей музей буде до вподоби тим, хто цікавиться науковими винаходами. Він знаходиться у центрі Флоренції у старовинному палаці. Тут ви знайдете безліч приладів, сконструйованих Галілео та іншими італійськими винахідниками. Компаси, ваги, телескопи, барометри та ще багато іншого – все це є тут і навіть упорядковане за алфавітним списком. Ви можете здійснити віртуальну подорож по кімнатах, переглянути біографії вчених або подивитися пізнавальні ролики про унікальні винаходи.
Щоб поринути у світ науки – переходьте за цим посиланням.
Якщо хочете зазирнути в давнину — Вашингтонський природничий музей пропонує віртуальні екскурсії своїми залами. Відвідувачі з усього світу можуть безкоштовно побачити печерні малюнки перших людей та скелети динозаврів. Є й інші експозиції, як-от мультимедійна виставка рослин і тварин Австралії, колекція музичних інструментів Африки або павільйон з метеликами. Музей “оцифрував” як свої минулі експозиції, так і ті, що виставляються зараз.
Побачити все це ви зможете, натиснувши тут.
Багато хто чув про цю археологічну пам’ятку, але не всі бачили її на власні очі. Є можливість це виправити — екскурсія до Стоунхенджу доступна онлайн. Ці кам’яні мегаліти занесені у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це дивне коло створили приблизно тоді ж, коли звели єгипетські піраміди, тобто близько 5 тисяч років тому. Цікаво, що призначення споруди досі не розгадали. За однією версією, вона слугувала обсерваторією, за іншою – на цьому місці поховали царицю давньої цивілізації.
Тож вирушайте у віртуальну подорож та спробуйте самі розв’язати давню загадку.
Прогуляйтесь серцем резиденції королів — Дзеркальною галереєю, надихніться живописом та насолодіться бароковою помпезністю. Холодний мармур, сяюче золото і м’який велюр не залишать вас байдужими. Доторкніться до історії.
Щоб побачити всю велич Версальського палацу, натискайте сюди.
І на останок – онлайн-архів середньовічної ілюстрації. Як би ви зобразили слона, якби жодного разу його не бачили? З цією задачею кілька століть намагалися впоратись ілюстратори, які покладалися лише на усні та письмові розповіді про цю тварину. Інколи уява художників вимальовувала справді дивних істот. Деревовидна діаграма демонструє еволюцію зображення з середньовіччя до епохи просвітництва. Клацайте на мініатюри, щоб побачити, якою раніше уявляли просту, здавалося б, тварину.
Ось посилання на архів.
Читайте також: