За 2023 рік поліцейські зафіксували більш ніж 700 випадків шахрайства у Донецькій області. Введені в оману місцеві віддали злочинцям сукупно понад 17 мільйонів гривень із персональних заощаджень. Найбільше людей повірили зловмисникам, які дзвонили та представлялися банківськими працівниками.
Таку статистику оприлюднили у пресслужбі поліції Донецької області.
За даними правоохоронців, найбільш поширеною схемою, яку торік використовували шахраї на Донеччині, стало виманювання коштів за допомогою дзвінків із фейкових банків. У поліції зареєстрували 199 таких випадків.
189 разів аферисти ошукали жителів регіону під час купівель в інтернеті. Отримавши передоплату, недобросовісні продавці зникали, не відправивши замовлення.
Щонайменше на 9 мільйонів гривень злочинці ошукали бійців Сил оборони. Найбільше з них постраждали через схему “пригону автівок із Європи”.
“На різних інтернет-майданчиках зловмисники розміщують оголошення з пропозицією доставити авто з-за кордону на вигідних умовах. Надалі просять перерахувати кошти на паливо, розмитнення, штрафи та інші “послуги”. Виманювання грошей під вигаданими приводами триває, доки жертва вірить шахраю. Іноді суми переведених коштів становлять до 300 000 гривень”, — кажуть в обласній поліції.
У 2023 році правоохоронці нарахували 39 випадків такої схеми, ще 4 зафіксували вже цьогоріч.
У поліції Донеччини нагадують, як не втратити гроші через аферистів:
Нагадаємо, нещодавно за шахрайство засудили жінку, яка виманила у жительки Покровська 32 тисячі гривень. Фігурантка представилася знахаркою та запропонувала потерпілій “зняти порчу через гроші”. Після “обряду” жінка не повернула кошти покровчанці, натомість у пакет поклала шматок кори.