Підтримати
Зображення до посту Троє українців ймовірно привласнили 45 млн грн на фейковому продажі дронів для ЗСУ: кого підозрюють (ВІДЕО)
Троє шахраїв надурили майже сотню українців під приводом продажу дронів для ЗСУ. Фото: Нацполіція

Майже сотня українців стала жертвами шахрайської схеми: замовляли дрони та платили за них, але не отримували нічого натомість. Потерпілі повідомили про брехунів поліції. Наразі в справі з’явилися підозрювані та затримані. 

 

Про це інформують у пресслужбі Нацполіції.

Мене ошукали на 414 тисяч гривень”, — розповіла правоохоронцям волонтерка Інна-Лайті.

Нашу організацію обманули на 196,4 тисячі”, — додала заступниця голови ГО “СББ-Тил” Віталія Веремієнко

Ми замовляли один дрон”, — жалівся журналіст Арсен.

З таких заяв і почалася справа. Як уточняють в Офісі Генпрокурора, потерпілими від такої схеми переважно стали волонтери, військовослужбовці та представники громадських і благодійних організацій, які хотіли закупити квадрокоптери та передати їх на фронт. 

Потерпілих привабила вартість запропонованих товарів, яка була менше на 20-25% від ринкової. Крім того, зловмисники дійсно виконали декілька перших замовлень, щоб ввести потерпілих в оману. Переважна більшість замовників не отримала ні дронів, ні грошей — шахраї розпорядились отриманими коштами на власний розсуд”, — констатують правоохоронці.

За результатами розслідування знайшли трьох ймовірних шахраїв. Підозрювані, як стверджують правоохоронці, й раніше використовували надзвичайні ситуації в країні для ошукування громадян. В період блекаутів вони продали та не поставили 40 старлінків, а в період бензинової кризи реалізовували недійсні паливні талони. Ця справа уже в суді.

Цього разу дві жінки та чоловік, за даними силовиків, не поставили понад 600 дронів різного типу для потреб Збройних сил України.

За результатом моніторингу пропозицій з продажу БПЛА 92 потерпілих перерахувало шахраям понад 45 мільйонів гривень. Серед ошуканих — громадяни з усіх регіонів України різного віку й професій, яких обʼєднало бажання допомогти українським військовим”, — розповідають в Нацполіції. 

Силовики провели 7 обшуків за місцем проживання фігурантів справи на території трьох областей. У ймовірних зловмисників вилучили банківські картки, мобільні телефони, компʼютерну техніку, реєстраційні номери та документи фінансово-господарської діяльності. 

Заарештовували також майно підозрюваних вартістю понад 4,5 млн грн та 28,6 млн грн на банківських рахунках залучених до схеми підприємств. 

Поліціянти оголосили трьом людям про підозру в шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах організованою групою (ч. 3, 4, 5 ст. 190 Кримінального Кодексу). Кожному з них загрожує до 12 років позбавлення волі.

Одна з фігуранток, ймовірна організаторка схеми, тривалий час перебуває за кордоном, тож поліціянти планують оголосити її в міжнародний розшук. Двох інших підозрюваних затримали й обрали їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 

Нагадаємо, за 2023 рік поліціянти зафіксували більш ніж 700 випадків шахрайства у Донецькій області. Введені в оману місцеві віддали злочинцям сукупно понад 17 мільйонів гривень.


Завантажити ще...