Правоохоронці затримали начальника архітектурного управління Слов’янської міськради під час отримання 1200 доларів США від підприємця. Саме стільки начебто коштує “вирішення питання” за паспорт на будівельну споруду. Посадовцю за вимагання тепер загрожує до 10 років тюрми. Хто цей архітектор, чим він живе та чому він “проти корупції” читайте в матеріалі.
Про це затримання посадовця повідомила пресслужба Національної поліції України та міський голова Слов’янська Вадим Лях.
Версія слідства така: начальник одного з управлінь Слов’янської міськради пообіцяв одному з підприємців “посприяти” у видачі дозволів на розміщення МАФів (малих архітектурних форм) у Слов’янську. Вирішити питання він пропонував за 1200 доларів США.
Мер Слов’янська Вадим Лях назвав ім’я підозрюваного. Це головний архітектор Слов’янської міської ради Сергій Руденко. Лях зазначив, що він неодноразово отримував скарги на свого підлеглого та проводив із ним профілактичні бесіди.
https://www.facebook.com/vadymlyah/posts/2773649952885187?__cft__
“Поспілкувався, попередив, що погано закінчиться. Коли побачив, що не допомагає, звернувся до департаменту стратегічних розслідувань”, — повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Слов’янської ОТГ Вадим Лях.
Правоохоронці ж влаштували “засаду” і викрили посадовця на гарячому, під час отримання грошей. Руденка затримали і зараз вирішують питання щодо оголошення йому про підозру за статтею “Одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище”.
Санкція цієї статті передбачає від 5 до 10 років тюрми із забороною працювати на керівних посадах чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.
Згідно з декларації Руденка за 2020 рік, він одружений та зареєстрований у Житомирі. Посадовець декларує там квартиру на 122,4 м2 за 2 млн гривень, яку придбали в 2008 році. Житло не його, він там зареєстрований разом із дружиною Марією. А власник квартири — Руденко Максим Сергійович. Ймовірно, син головного архітектора Сергія Руденка.
Посадовець також вказує у декларації квартиру у Слов’янську на 50 м2, в якій він фактично мешкає разом з дружиною. Власник — громадянин Максим Флерко (ПІБ співпадає з депутатом Слов’янської міськради попереднього скликання).
(Фото: Сергій Руденко/Facebook-сторінка посадовця)
Своя ж територія в архітектора Руденка з’явилась у 2020 році: 2 земельні ділянки площею 999м2 у селі Буки на Житомирщині та 1000 м2 у Святогірську, на Донеччині.
З 2017 року Сергій Руденко також володіє старенькою іномаркою 1997 року випуску Mercedes Benz 500c SE за 420 тисяч гривень.
Цікаво, що в декларації кандидата на посаду головного архітектора Слов’янська за 2018 рік в Руденка не було вказано, ані автомобіля, ані жодної земельної ділянки чи квартири.
Серед основних доходів чоловік вказує пенсію, 75,6 тисячі гривень на рік, та заробітну плату у розмірі 429 тисяч за рік (це приблизно 35 тис гривень в місяць). Крім того, у 2020 році чоловіку дісталася спадщина у розмірі 1 мільйон 485 тисяч гривень від родички Зінаїди Руденко.
Посадовець відклав 300 тис гривень готівкою. Ще 200 тис гривень готівкою лежить у його дружини Марії.
Крім того, в своїй декларації чоловік вказує, що він володіє 50% правами на авторське право “Концепція реформування містобудівної галузі України”, яку оцінили в 1 мільярд гривень. Концепція складається зі зміни системи взаємовідносин із підприємцями та звичайними людьми, які беруть участь в містобудівній галузі. Серед основних тез концепції:
Руденко разом із іншим громадянином Володимиром Жежеріним кілька разів навіть подавав петицію до різних президентів України з вимогою розглянути концепцію на засіданні Кабінету міністрів. Але петиція не набирала і 20 підписів із 25 тисяч необхідних.
Нагадаємо, ми вже писали про Сергія Руденка, коли він фігурував у журналістському розслідування щодо поділу земельних ділянок у Святогірську. За даними журналістів, коли у Святогірську виділили землю під мікрорайон для учасників АТО, Руденко першим подав заявку на отримання земельних ділянок у Святогірську собі, дружині та сину. Але виконком спочатку йому відмовив, і вже на другій спробі йому дозволили оформити землю лише на себе. Через такі схеми десятки учасників АТО стоять у черзі на оформлення землі, яку й так виділяли під них. Детальніше читайте в матеріалі: В Святогірську учасники АТО кілька років стоять в черзі на землю, а її отримують родичі посадовців, — ЗМІ.
Читайте також: