Вже в травні споживачі Донецької області зможуть перейти на річний тариф
З 1 травня 2021 року в Україні починають діяти річні тарифи на газ для населення.
У Донецькій області основними постачальниками природного газу є: Нафтогаз України, Yasno, а також Азовгаз та Маргаз. Вони вже оновили та оприлюднили свої тарифні плани:
Річний базовий тариф на газ становить 7, 96 грн за кубічний метр. Всіх споживачів автоматично переведуть на цей тарифний план. Наразі це єдиний тариф, який пропонує ця компанія.
Крім того, ця компанія є постачальником “останньої надії” та на травень встановила тариф 9,57 грн за кубічний метр, без вартості розподілу (доставки). Постачальник останньої надії (ПОН) дає можливість споживачу не залишитися без газу у разі, якщо він не зможе отримувати цей ресурс від свого постачальника.
Постачальник останньої надії почав працювати з 1 серпня 2020 року. Уряд провів конкурс серед компаній-постачальників на роль ПОН. Виграла його ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України”, яка зобов’язалася страхувати споживачів від раптового відключення газу впродовж 3-х років.
На сайті компанії можна побачити два тарифи на газ: місячний та базовий річний. Ціни становлять 9,75 та 10,5 гривень за кубічний метр газу відповідно.
На сайті Товариства з обмеженою відповідальністю Азовгаз 24 квітня оприлюднили дві тарифні моделі: базову річну та комерційну місячну. Ціна на річну пропозицію становить 12,9 грн за кубометр газу, на місячну — 10,4 грн.
У ТОВ Маргаз наразі доступні два тарифи: базовий річний та місячний. Ціна на природний газ у річному тарифі становить 12,58 гривень за м.куб. Місячний тариф пропонує газ по 9,90 грн.
Зазначимо, споживач має право самостійно обирати постачальника газу, для цього клієнт має обрати нового постачальника, укласти з ним договір.
Нагадаємо, про встановлення 1 ціни на рік раніше повідомила Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).
Тоді ж НКРЕКП зобов’язала постачальників газу до 25 квітня оприлюднити річну ціну на газ.
Створення нових річних тарифів, як стверджує Нацкомісія, допоможе вберегти споживачів від можливого коливання цін на блакитне паливо.
Читайте також: