Вступникам потрібні диплом української школи та сертифікат ЗНО, але подаватися можна і без них.
Дані зведеного моніторингу щодо вступників повідомила уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова.
За її даними, профільні центри отримали лише 6 тисяч заявок від вступників з окупованого Донбасу та Криму. Тобто конкурс на місце буде меншим. Час податися в український виш ще є — заявки приймають до 24 вересня.
Як абітурієнтам з ОРДЛО вступити на навчання?
- Обрати один освітній центр «Донбас-Україна» з переліку (за посиланням шукайте не тільки їх назви, а й контактну інформацію та графік роботи). Тут вказані центри, які працюють на Луганщині, а тут — на Донеччині. Через такий центр можна подати до 5 заяв у різні навчальні заклади.
- Особисто подати заяву та заповнити освітню декларацію: до 20 липня, аби вступити на бюджет, або до 20 вересня – на контракт.
- Скласти на базі освітнього центру іспити: 2 ДПА (з української мови та історії України) та 1 профільний іспит (який саме — вирішує сам виш). У деяких вишах замість такого іспиту проводять творчий конкурс.
Як вступити у виш без українського атестата?
Пройти річне оцінювання, державну підсумкову атестацію та вступити до вишу за спрощеною процедурою без українського атестата дітям з тимчасово окупованих територій можна теж через один з центрів освіти, без складання ЗНО.
Для цього через центр освіти треба здати 2 іспити ДПА (з української мови та історії України) та 1 вступний іспит (який саме — вирішує виш).
Куди звертатися за інформацією та допомогою?
- Дзвоніть або пишіть (Viber, Whatsapp, Telegram) на телефон +38 098 079 69 73.
- Люди з порушенням слуху можуть писати на телефонний номер +38 095 200 85 73 (Viber, Whatsapp, Telegram).
- Гаряча лінія 0-800-504-425 для вступників з тимчасово окупованих територій працює по буднях з понеділка до четверга о 9:00-18:00, у п’ятницю о 9:00-17:00.
Дзвінки за цими номерами безкоштовні.
Покрокова інструкція для вступників з ТОТ — за цим посиланням.
Читайте також: