Туристична Донеччина: курортний сезон-2020 приніс регіону понад мільйон гривень


image
Фото з відкритих джерел

Цього літа відпочивальники залишили в місцевих бюджетах Донецької області 1,1 млн грн туристичного збору. До яких населених пунктів приїздили найчастіше – читайте далі.

 

Як повідомляють у головному управлінні Державної податкової служби в Донецькій області, найбільш привабливою для туристів стала “зелена” зона Слов’янська, Слов’янського та Лиманського районів. Тут у місцеві скарбниці надійшло 380 тис грн туристичного збору.

Другим за популярністю цьогоріч став Краматорськ. Гості цього міста залишили у місцевому бюджеті 301,1 тис грн.

Замикає трійку найвідвідуваніших місць Донеччини узбережжя Азовського моря. Люди, які приїздили до Маріуполя та Мангушського району, віддали 171,2 тис грн туристичного збору.

Загалом цього року місцеві бюджети області поповнились від туристів на 1,1 млн грн. З цих грошей 0,6 млн надійшло від фізосіб, а трохи менше – пів мільйона – сплатили юрособи.

Для довідки:
Туристичний збір – це податок, який надходить у казну населеного пункту від постояльців готелів, гуртожитків, санаторіїв тощо. Зазвичай цей збір закладають у вартість проживання у закладі. Наразі з туристів, які приїздять з інших міст України, максимально стягують пів відсотка від розміру мінімальної зарплати. Ті, хто прибуває з-за кордону, віддають до 5% мінімалки. Ставку турподатку визначають органи місцевого врядування. Для Бахмута це 0,1% (4,70 грн) для внутрішнього та 0,5% (23,50 грн) для зовнішнього туризму.

Розмір туристичного збору встановлюється на початку кожного року. Після січневого підвищення мінімальної зарплати до 6 тисяч гривень він становитиме вже 6 та 30 грн відповідно.

Нагадаємо, у серпні фахівці Центру громадського здоров’я перевірили якість води на 9 морських пляжах Донеччини. В кількох із проб виявили хвороботворні мікроорганізми та небезпечні хімічні речовини.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: