Урзуф проект
Проєкт росіян будівництва в Урзуфі, фото з джерел окупантів

Пансіонат “Росія”, басейни, тенісні корти, аквапарк і “гламурний кемпінг”. Це все обіцяють побудувати загарбники на тимчасово окупованому Приазов’ї. В деяких курортних селах вже розпочали роботи. Розповідаємо, де і що обіцяють звести та хто забудовує Азовське узбережжя. 

 

Роботи запланували у курортних селах Маріупольського району. Це Сєдове зі східного боку міста та Урзуф, Мелекине, Ялта та Білосарайська коса на захід від міста. Котеджне селище на узбережжі будують і в самому Маріуполі.

Азовське море, Юріївка
Пляж у курортному селі Юріївка Маріупольського району до повномасштабного вторгнення, 2017 рік, фото: Вільне радіо
Азовське море, Урзуф
Пляж у курортному Урзуфі Маріупольського району до повномасштабного вторгнення, 2017 рік, фото: Вільне радіо

У цей час тисячі маріупольців, які залишаються в окупації, досі не отримали житла взамін зруйнованого росіянами під час бойових дій у 2022 році.

Що росіяни збираються будувати в окупованому Урзуфі за 1 мільярд рублів

В Урзуфі загарбники запланували проєкт реконструкції селища до 2030 року. До 2026 тут обіцяють побудувати п’ятизірковий готель із п’яти корпусів на 1200 відпочивальників. 

“Інвестиційний комітет ДНР підтримав як концептуальний проєкт “Будівництво глемпінгів (“гламурних кемпінгів”, тобто кемпінгів зі зручностями, — ред.) на узбережжі Азовського моря”. Проєкт пресдтавлений ТОВ “ЮгСітіІнвест”, запланований на 1 млрд рублів інвестицій. Передбачено створення готелю на цілий рік на 150 номерів, готельного комплексу на 60 номерів, глемпінгу на 50 номерів, банного спа-комплексу з закритим басейном та ресторану. Відзначається, що проєкт включає будівництво міні-аквапарку, спортивних майданчиків, зони відпочинку з альтанками і серпантинних прогулянкових доріжок, кафе та магазинів”, — пишуть ЗМІ окупантів.

Урзуф
Проєкт росіян будівництва в Урзуфі, фото з джерел окупантів

Для довідки:

Проекти інвесторів у т. зв. “ДНР” розглядає інвестиційний комітет, який створили у червні 2023 року. Його очолює ватажок т.з. “ДНР” Денис Пушилін. Цей комітет визначає проекти, які відповідають масштабним критеріям. Інвестор “масштабного проєкту” може отримати землю під будівництво без торгів. Супровід проектів реалізує створена “наказом” Пушиліна  “Корпорація розвитку Донбасу”.

Компанія під назвою “ТОВ “ЮгСітіІнвест” значиться в російських реєстрах як фірма, чий основний вид діяльності — вирощування зернових (крім рису), зернобобових культур та насіння олійних культур. Серед інших видів діяльності пов’язаних з будівельними роботами також немає. Зареєстроване ТОВ у серпні 2022 року в Донецьку. Генеральний директор — Вінокуров Олексій Михайлович.

Як росіяни будують “Світ затишку” поблизу Маріуполя та чим незадоволені місцеві


В окупованому з 2014 року приморському селищі Сєдовому росіяни через 10 років розпочали будівництво бази відпочинку “Світ затишку” — 28 модульних будинків. На це виділили 78 мільйонів рублів. Також загарбники обіцяють побудувати тут аквакомплекс. Розробляли проєкт “Єдиний інститут просторового планування Росії”.
На узбережжі почали встановлювати дерев’яні будиночки у листопаді 2024 року. Закінчити роботи обіцяють навесні 2025 року.

 

Місцеві в мережі коментували будівництво, серед іншого, називаючи його недоречним.

“Це така необхідність взимку ставити дерев’яні будиночки? Шкода, що людям немає де жити, а у інших гроші з кишень сиплються”, — пишуть коментатори.

Коментарі під відео будівництва в окупованому Сєдовому, скриншот: Вільне радіо

Забудувати планують понад 54 гектари, в тому числі на Кривій косі, яка є частиною національного природного парку “Меотида”. Також планування зачіпає орнітологічний заказник “Бакаї”. Там крім “Світу затишку” обіцяють побудувати інші готелі модульного типу, ресторан та чотиризірковий готель. 

Модульну базу відпочинку окупанти будують і у Мелекиному, на неї виділили 150 мільйонів рублів. Обіцяють, що комплекс працюватиме цілий рік, матиме басейни з підігрівом. Запрацювати база має влітку 2025 року. 

Росіяни будують у Мелекиному
Росіяни будують модульні будиночки у Мелекиному, фото з джерел окупантів

У Приазовській Ялті загарбники планують побудувати “туристичний кластер “Екодом Ялта” на 16 глемпінгів. На це будівництво виділили 10 мільйонів рублів.

На Білосарайській косі росіяни розпочали будівництво бази відпочинку “Росія”. Передбачається, що в ній буде 50 номерів. У листопаді 2024 року тут встановлювали дерев’яні будинки.

У коментарях люди зазначають, що на окупованій території є нагальніші проблеми, ніж туризм. Втім, вірогідно, загарбники забудовують узбережжя, аби відпочивати там могли не місцеві жителі, а росіяни.

“…донеччанам довго доведеться чекати на ремонт будинків, вікон, транспорту”,

“А вода там буде теж раз на добу?”, — пишуть у коментарях.

Коментарі під відео будівництва бази відпочинку “Росія”, скриншот: Вільне радіо
Коментарі під відео будівництва бази відпочинку “Росія”, скриншот: Вільне радіо

Окупаційна влада зазначає, що у частині проєктів половину вартості будівництва оплачують коштом федеральних субсидій, решту — інвестори. Втім, які компанії займаються забудовою сіл Мангушської громади, не уточнюють.

Крім, того, на сайті “Корпорації розвитку Донбасу” зазначені також будівельні роботи на базі відпочинку “Вертикаль” на Білосарайській косі. Її за 34 млн рублів ремонтує російська ТОВ “Мир”. Ця ж компанія ремонтує готель “Чайка” на Приморському бульварі у Маріуполі за 538 мільйонів рублів. 

готель Чайка у Маріуполі
Готель “Чайка” у Маріуполі до повномасштабного вторгнення, фото: Готель Чайка

Сусідній готель “Європейська” реконструює ТОВ “МАРТОН” за 300 млн рублів. А ще росіяни будують у Маріуполя на березі моря котеджне селище “Приморське”. За 3,3 мрлд рублів роботи там веде ТОВ “СЗ “ГСА Девелопмент”.

ТОВ “МАРТОН” та ТОВ “СЗ “ГСА Девелопмент” зареєстровані у Маріуполі за однією адресою у сусідніх кабінетах. “МАРТОН” — у січні 2024 року (генеральна директорка — Тимофієнко Ольга Олександрівна, з 2015 року жінка була зареєстрована у російському Краснодарі), “СЗ “ГСА Девелопмент” — у липні 2023 року (генеральний директор — Вербовий Ілля Олексійович, ІПН отримував у Вологодській області). Серед видів діяльності обидві мають будівельні роботи.

Нагадаємо, у Маріуполі окупанти планують звести котеджне містечко на місці зруйнованого ними ж приватного сектору. Російський забудовник планує роботи у Кальміуському районі міста.

 


Завантажити ще...