Підтримати
Зображення до посту У 2018 році більше сотні бахмутян стали жертвами шахраїв

Схеми злочинців не нові, однак щоразу знаходяться довірливі люди, котрі потрапляють в халепу. Навіть серед перехожих не важко знайти тих, кого намагались впіймати на гачок:

“Подзвонили додому. Нібито від імені сина, що він потрапив в поліцію, що йому потрібна велика сума грошей. А його в цей момент не було в місті. Ну я подзвонила, дізналася, що нічого з ним не сталося”, – розповідає бахмутянка Наталя

“Смс прийшло, нібито від банку, терміново, блокується картка. А коли банк надсилає, зазвичай пишеться назва банку: Альфа-банк, Приватбанк, ну назву банку, ну в них не пишуть назву банку, а просто даються телефони, щоб зв’язатися з ними. Ну я просто не зв’язувався не дзвонив. Взагалі, краще, якщо не знаєш – не дзвони.”, – каже бахмутчанин Віталій

За даними поліції, інтернет шахрайство – зараз найпопулярніше. Тут легко втратити гроші під час купівлі-продажу.

“Нібито продавець вимагає передплату, або повну оплату. Варто розуміти, що краще перед замовленням себе убезпечити післяплатою. Зрозуміти чи спілкуєтеся ви з шахраєм, чи ні можна з моменту оплати”,- розповіла Вільному радіо прес-секретар Бахмутської поліції Катерина Савранська.

Залишаються також телефонні шахраї, що представляються співробітниками банку або правоохоронцями. Перші – просять номер картки та пін код, другі – одразу гроші.

Більше 163 мільйона гривень було викрадено з банківських рахунків користувачів за 2017 рік. Як повідомили у нац. банку аферисти змінили фокус з технічних методів крадіжок на використання людського фактору, користуючись низьким рівнем обізнаності користувачів у банківській справі.

Тож поліція закликає не довіряти дані своїх карток, бути обережними при купівлі-продажу онлайн та навчити свої рідних простим правилам безпеки при подібних телефонних дзвінках. Адже з початку 2018 року вже 135 бахмутчан втрапили на гачок шахраїв.


Завантажити ще...