Підтримати
Зображення до посту У 2020 на Донеччині 18 хлопців обрали невійськову службу. Що це та як оформити
Фото: з відкритих джерел

В Україні є альтернатива військової служби для пацифістів. Якщо релігія не дозволяє людині тримати зброю в руках, то хлопця відправлять на невійськову службу. Що це таке, як на таку службу потрапляють на Донеччині, як багато таких людей та хто може розраховувати на альтернативну службу читайте в матеріалі.

 

Що таке альтернативна служба?

Альтернативна служба — це обов’язок перед державою, який запровадили замість проходження строкової військової служби. На таку службу можуть розраховувати українці, в яких віра не дозволяє користування зброєю.

Зокрема ще в 1992 році Кабмін встановив, що до таких людей відносяться члени 9 релігійних організацій:

  • Адвентисти-реформісти
  • Адвентисти сьомого дня
  • Євангельські християни
  • Євангельські християни-баптисти
  • Покутники
  • Свідки Єгови
  • Харизматична християнська церква
  • Християни віри євангельської
  • Християни євангельської віри.

Цих вірян, замість 1,5 року строкової служби, відправляють на 27 місяців (якщо є вища освіта — 18 місяців) працювати на державні або комунальні підприємства, які пов’язані з соціальним захистом населення, екологією, будівництвом, житлово-комунальним господарствам та навіть медициною. 

“Як правило, це медичні установи. На посаді якихось молодших медичних фахівців, наприклад. Ось я хлопця застав, він проходив альтернативну службу і працював в якійсь медичній установі санітаром”, — розповідає Вільному радіо заступник військового комісара Бахмутського об’єднаного військового комісаріату Олексій Сергієнко.

Проте навіть представників релігійних організацій можуть призвати, якщо Україні оголосить війну інша держава або в разі іншої вимушеної необхідності.

За ухилення від альтернативної служби також є відповідальність.

З початку 2020 року на невійськову службу відправили 18 мешканців Донеччини. Серед них 1 бахмутянин.

Як потрапити на невійськову службу?

Для того, щоб відмовитись від 1,5 років зі зброєю в руках та в нарядах, людині необхідно мати офіційне підтвердження з печаткою і підписом від керівництва своєї релігійної організації. Цей документ необхідно докласти до заяви. Вона виглядає приблизно так.

У 2020 на Донеччині 18 хлопців обрали невійськову службу. Що це та як оформити

Вже із цією заявою необхідно звернутись до місцевих органів влади.

“Якщо людина бажає, вона подає заяву на виконавчий комітет. І вже потім надається можливість проходити, скажімо так, трудову повинність, терміном вдвічі більше, ніж строкова військова служба”, — розповідає заступник військового комісара Бахмута.

В Бахмутській міській раді є відповідна комісія, яка займається питанням альтернативної служби.

“Управління праці. На базі цього управління утворена комісія. Туди можна написати заяву і ця комісія направляє до військкомату відповідний протокол і тоді людина може пройти невійськову службу”, — розповідає начальник відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Бахмутської міськради Андрій Скляренко.

На підставі всіх зібраних документів очільник Донецької облдержадміністрації видає розпорядження про направлення на альтернативну службу.

В законодавстві не зазначено, чи оплачують працю “альтернативника”, проте його мають забезпечити регулярним харчуванням та житлом, якщо людина працюватиме поза межами свого місця реєстрації.

Вже після проходження невійськової служби, як і “строковик”, людина отримує військовий квиток з відповідною відміткою про відбуту службу.

Читайте також:


Завантажити ще...