Напис на будинку культури “Борітеся-поборете”. Скриншот з відео 24 ОМБр імені короля Данила
Напис на будинку культури Часового Яру “Борітеся-поборете”. Скриншот з відео 24 ОМБр імені короля Данила

Загалом найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській, Миколаївській, Запорізькій та Луганській областях.

 

Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій України.

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україні вже пошкоджені або зруйновані 2156 об’єкти культурної інфраструктури. Більшість з них — клубні заклади (48,3% від загальної кількості закладів культури, які зазнали пошкоджень). Також зазнали руйнувань:

  • бібліотеки (770);
  • заклади мистецької освіти (165);
  • музеї та галереї (120);
  • театри, кінотеатри та філармонії (39);
  • заповідники (7);
  • парки, зоопарки (9);
  • цирки (4).

1772 (82,3%) з цих об’єктів пошкоджені, тоді як 382 (17,7%) — знищені. Це дані станом на 25 грудня, тому кількість цих об’єктів вже могла збільшитися.

Одним із регіонів, де культурна інфраструктура постраждала найбільше, є Донеччина, стверджують у Мінкульті. 87% його громад стикнулися з руйнуваннями та пошкодженнями своїх клубів, бібліотек, музеїв та інших культурних об’єктів через бойові дії. Такого високого показника немає у жодного іншого регіону України.

“Станом на кінець грудня 2024 року майже вся територія Луганської та значні частини територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей перебувають у тимчасовій окупації, що унеможливлює точний обрахунок кількості закладів культури, що постраждали внаслідок бойових дій та окупації”, — додали в Мінкульті.

Нагадаємо, в ЗСУ створили спеціальний підрозділ, який захищатиме об’єкти культурної спадщини під час бойових дій. У нього набиратимуть військових з освітою та досвідом роботи у культурній, археологічній, історичній та музейній сферах.


Завантажити ще...