У Бахмуті на День Соборності розгорнули прапор у кілька тисяч квадратних метрів

(фоторепортаж)
22 січня у Бахмуті відбулась обласна акція до Дня Соборності України "В єдності сила!" В акції взяли участь бахмутяни й гості міста. У цей день на міській площі розгорнули український прапор, площа якого склала майже 2,5 тисячі квадратних метрів.
На міській площі біля колишнього кінотеатру "Космос" зібралися понад 1300 людей. Відзначити свято до Бахмута приїхали щонайменше 5 військових підрозділів з усієї Донеччини, очільник області Павло Кириленко, а також начальник поліції області Микола Семенишин та інші правоохоронці.

Перед розгортанням державного прапора України для присутніх заспівали місцеві народні колективи.
Після 12:00 під козацький марш прапор пронесли площею.
Державний прапор України, який розгорнули на свято, пошили у 2014 році за ініціативи Бахмутської міської ради. Того року він був найбільшим українським прапором у світі. За даними міськради, його площа складає 2400 м2 – 40 на 60 метрів. Для порівняння: якщо розкласти цей прапор на стадіоні "Металург", він покриє майже все поле.
Фото: Бахмутська міська рада
Коли синьо-жовтий прапор розгорнули на площі, учасники акції разом заспівали гімн України.

Це свято потрібно, щоб надалі Україна процвітала. Українському народові я побажаю довгих літ і здоров'я, а нашим правителям, щоб більше піклувалися про нас
– говорить бахмутянин Олександр.
Це безпосередньо день пам'яті людей, які залишили свої життя, захищаючи нашу країну та нас. Я буду завжди пам'ятати цей день, адже він дійсно заслуговує на те, щоб його пронесли крізь літа
– каже учасниця місцевого творчого колективу Вікторія.
Це єдність української держави з метою возз'єднання і боротьби з противником
– додає військовослужбовець ЗСУ Олександр.
Зазначимо, акції єдності відбулись у цей день і в інших містах. Наприклад, у Києві на мосту Патона люди традиційно вишикувалися у живий ланцюг, який поєднав два береги столиці. Учасники йшли назустріч двома колонами. З лівого берега вирушила колона, яка символізувала Українську народну республіку, а з правого берега – колона, яка уособлювала Західноукраїнську народну республіку.

Нагадаємо, минулого року на День Соборності у Бахмуті теж розгортали український прапор. До акції, яка відбувалася у міському парку, долучилися більше сотні людей.
Для довідки:
День Соборності святкують щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української народної республіки й Західноукраїнської народної республіки, яке відбулося в 1919 році. Цього ж дня, але роком раніше – 22 січня 1918 року – був підписаний Четвертий Універсал Центральної Ради. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.

Вперше День Соборності відзначили у 1939 році в Хусті, який тоді був столицею Карпатської України – чехословацької автономії. Офіційно ж святкувати День соборності в Україні почали з 1999 року після указу президента Леоніда Кучми.
724
Поділитись публікацією
Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор