Цього року в Бахмуті планують почати будівництво сміттєперевантажувальної станції з сортувальним обладнанням. За її будівництво готові заплатити майже 102 млн грн.
Про це Вільному радіо стало відомо з тендера, який оголосило КП “Донецький регіональний центр поводження з відходами”.
За словами генерального директора ТОВ “Умвельт Бахмут” Романа Кравченка, це буде обласне комунальне підприємство. Його мають збудувати до кінця року. Зі зведенням сортувальної станції в Бахмуті з’явиться до 35 нових робочих місць.
Станцію побудують навпроти полігону твердих побутових відходів компанії “Умвельт Бахмут”. Це далеко від житлових будинків, тож робота підприємства не заважатиме містянам. Роман Кравченко запевняє, що спалювати сміття там не будуть.
Гендиректор “Умвельт Бахмут” каже, що будівництво сміттєперевантажувальної станції стане одним з кроків міста до роздільного збору відходів.
“Утилізація має відбуватися роздільно. Органіку утилізують на полігонах, а решта має сортуватися. Закон такий є в Україні”, – говорить Кравченко.
Він зазначив, що його компанія буде співпрацювати з підприємством.
“Я як возив, так і буду возити, але вже не на полігон, а саме на цей сортувальний комплекс. А вони там будуть все розділяти. Органіка буде утилізуватися на полігоні – це, мабуть, відсотків 40 зі 100, а 60 відсотків – це всі ці матеріали: ПЕТ, скло, метал”, – розповідає голова “Умвельт Бахмут”.
Він наголосив, що підприємство буде збудоване за сучасними європейськими стандартами.
“Я бачив макет цього комплексу. Там європейське підприємство на високому рівні. Там будуть і деревця, й травка газонна, й асфальт, і пропускний пункт, і самі цехи та інше”, – говорить директор “Умвельт Бахмут”.
Таких комплексів, за його словами, на Донеччині буде не менше п’яти. Подібні зведуть в Маріуполі, Покровську та ще кількох містах області в рамках регіональної програми з будівництва сортувальних станцій. Усі вони будуть пакувати відсортоване сміття та відвозити до регіональної станції, яка знаходиться у Краматорську.
Нагадаємо, ми робили репортаж з полігону твердих побутових відходів ТОВ “Умвельт Бахмут”. Там сміття також розділяють на зони: з сортованим та звичайним. Пластик збирають окремо, але деякі його види на переробку не йдуть.
Журналістам Вільного радіо у компанії розповідали, що бахмутяни сортують сміття неохоче. Так, мешканцям приватного сектору виділили спеціальні пакети для сміття, однак більшість використовували їх не завжди за призначенням. У кращому випадку туди просто кидали все несортоване сміття, у гіршому — ходили з ними на базар.
Редакція Вільного радіо проводила експеримент “Як виглядає сортування сміття у Бахмуті та скільки на цьому можна заробити”. Здавати сортовані відходи виявилось не просто. А викидаємо пластику ми чимало. Про це писали в матеріалі “Скільки обгорток, пакетів і інших побутових відходів щороку потрапляє у смітник від нашої команди”. Спробувати порахувати можете і ви.
Читайте також: