Цинічну “рекламу” зняли та оприлюднили представники окупантів у знищеному ними Бахмуті біля руїн готелю “Атлантік”. Торік там загинули люди.
Відео поширюють в соцмережах.
На ньому чоловік у бізнес-костюмі стоїть біля зруйнованого бахмутського готелю на фоні розтяжки з символікою одного з російських ресурсів для бронювання номерів. За кадром лунає потужний звук обстрілу по місту. Чоловік каже:
“Я сьогодні в новому місці, і це значить, що мені треба забронювати готель. А готелі я бронюю виключно на [назва ресурсу]. Так, подивимося, готель “Атлантік”, два вільних номери!”
Потім чоловік підходить до двох російських військових у повному спорядженні, зі зброєю та з закритими обличчями. Між ними відбувається такий діалог:
— Хлопці, а де ми?
— Це готель “Атлантік”.
— Чудово, я на місці. Цікаво, а номери вільні є?
— Парочка є.
— А скільки коштує?
— Безкоштовно!
— О, знову все як в описі.
Після цього чоловік ще раз рекламує російський сервіс бронювання готелів.
На самій платформі Бахмут вказаний як “Донецька народна республіка” з дубльованою старою назвою “Артемівськ”. Але забронювати номер у жодному з бахмутських готелів на цьому сервісі неможливо.
Ми звернулися за коментарем до філіалу цієї компанії, чи є цей ролик їхньою офіційною рекламою. В компанії відповіли, що про цей ролик з їхньою символікою нічого не знають:
Двоповерховий готель “Атлантік” у центрі Бахмута був одним із найпопулярніших серед гостей міста. Його створили у 2000-х. Відтоді там зупинялися багато відомих людей, в тому числі зірки шоу-бізнесу та спорту. В голі на першому поверсі була ціла галерея портретів зірок з їхніми автографами.
Вранці 27 липня минулого року російські окупанти поцілили по готелю “Атлантік” у Бахмуті, ймовірно скинувши туди авіабомбу. Внаслідок вибуху щонайменше двоє людей загинули, ще четверо зазнали поранень. Від вибухової хвилі та осколків постраждали й сусідні будинки.
Станом на 27 травня російські окупанти тимчасово контролюють майже всю територію Бахмута. Місто зруйноване вщент і порожнє — більшість мешканців евакуювалися на підконтрольну українському уряду територію або за кордон. Офіційних заяв про втрату контролю над Бахмутом не було ані від української влади, ані від військових.
Щонайменше 3 491 мешканця Бахмута і прилеглих сіл і селищ загарбники вивезли на окуповану ними територію. Більше про це читайте в матеріалі “З Бахмута окупанти ймовірно вивезли понад 3 тисячі людей та публікують їхні імена: перелік, телефони (ОНОВЛЕНО)”.