Зараз у Бахмуті залишились 10% від “довоєнного” складу рятувальників. Це група чоловіків, які досі не евакуюються. Вони залишаються у бомбардованому місті, аби допомагати місцевим.
Журналісти Reporters показали, як живе та працює остання група рятувальників у Бахмуті.
Під постійними обстрілами у місті залишаються близько 10 тисяч людей. Разом з ними тут, крім військових, і співробітники ДСНС. Це невелика група чоловіків 25-40 років.
”Я постійно переживаю за свій особовий склад, а моє керівництво постійно переживає за нас”, — розповідає журналістам заступник начальника частини Микита Неділько.
Начальник Бахмутського районного управління ДСНС Дмитро Нікулеско розповідає, що почувається серед колег, як в родині. Свою ж сім’ю рятувальник не бачив вже давно, народжену у серпні дитину — бачив лише двічі. Дмитро сам з Бахмута, його квартира зруйнована.
“Я тут, бо це моя робота, моя присяга і моя земля. Життя не зміниш. З залишків своєї квартири я забрав парадну форму, човен з мотором і водолазне обладнання”, — розповідає рятувальник.
Під постійними обстрілами чоловіки читають вірші, розповідають історії з життя, гасять пожежі, витягають людей з-під завалів. Попри небезпеку професії і у мирний час, тепер вони працюють у нових умовах, які диктує війна. Зокрема, через щільні обстріли вдається загасити не кожне загоряння, розповідав Вільному радіо речник Бахмутського пожежно-рятувального загону Станіслав Балдін:
“Зараз є дефіцит пального і води. Тому по Бахмуту пожежники виїжджають на об’єкти, де є загроза життю і здоров’ю людей”.
Рятувальник Юрій Галич розповідає, що в групах окупантів писали, нібито бахмутські ДСНС-ники втекли.
“І тоді люди прийшли перевірити — а ми тут ворота фарбуємо!”, — каже чоловік.
ДСНС-ники зустріли у Бахмуті цей новий рік. І вірять, що місто вистоїть. І незабаром вдома відзначатимуть не лише свята, а й перемогу.
Нагадаємо, будівля пожежно-рятувального загону у Бахмуті неодноразово потрапляла під обстріл російських окупантів. Постраждали пожежні машини, фасад та ворота.
Читайте також: