Підтримати
ведмідь у клітці в Бахмуті
Фото: Facebook/ UAnimals

В одному з приватних подвір’їв Бахмута власники залишили зачиненим у клітці ведмедя, без їжі та води. Про нього дізналися військові, які боронять місто, та викликали зоозахисників. Тварину вже вивезли у безпечний регіон: чотирилапий оговтується у найкращому ведмежому притулку країни “Домажир”. Ведмедя назвали на честь міста, Бахмутом.

 

Про це Вільному радіо розповідає засновниця зоозахисної організації UAnimals Ольга Чевганюк. Заради ведмедя команда пішла на ризик їхати у Бахмут, який окупанти щодня накривають вогнем.

“Ми отримали запит від військових про те, що ведмедик знаходиться в клітці, і біля нього нікого немає. Вони намагались з’ясувати, хто ж власник цієї тварини, але це не вдалося. Тому вимушені були його евакуювати. Умови були жахливі: маленька клітка, яка не відповідає ані фізіологічним, ані психологічним потребам тварини”, — розповідає зоозахисниця. 

ведмідь у клітці на приватному подвір'ї в Бахмуті
Фото: Facebook/ UAnimals
подвір'я де утримували ведмедя в Бахмуті
Фото: Facebook/ UAnimals


Ведмедя знайшли бійці 15 окремого гірсько-штурмового батальйону 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади Закарпатського легіону. Вони підгодовували його, бо ведмідь сидів без їжі та води. Аби врятувати звіра, військові зв’язалися з зоозахисниками.

військові які врятували ведмедя в Бахмуті
Фото: Facebook/ UAnimals

Від відчаю і стресу ведмідь просто хитався зі сторони в сторону, розповідає представниця UAnimals. Територію будинку вже обстрілювали раніше, й кожний удар росіян міг стати останнім для нещасного замкненого ведмедя.

ведмідь Бахмут у клітці
Ведмідь Бахмут поки у клітці. Фото: Facebook/ Ведмежий притулок Домажир


Зараз тварину доглядають у найкращому притулку для ведмедів в Україні. Там для чотирилапих створили умови, максимально наближені до дикої природи.

“Це фонд “Домажир” великого фонду “Four Paws” (“4 лапи”,  —  ред.) Там знаються [на догляді за ведмедями] як ніхто не лише в Україні, а й у світі. Там величезна заповідна територія. Це не дика природа, тому що після таких умов не можна навіть фізично перевчити тварину жити у дикій природі”,  —  пояснює Ольга Чевганюк.

ведмідь з Бахмута у ведмежому притулку Домажир
Співробітники Домажира вивантажують транспортувальну клітку з ведмедем. Фото: Facebook/ Ведмежий притулок Домажир


Зоозахисниця вважає: все життя, яке ведмідь пробув у клітці, було для нього суцільним стражданням. Адже для цієї дикої тварини потрібно набагато більше площі, водойма та ландшафт для розвитку, щоб ведмідь не нудьгував.

У притулку “Домажир” на Львівщині ведмедя назвали Бахмутом. 

Ми з гордістю повідомляємо, що Бахмута доставлено до нашого Ведмежого притулку Домажир, де за ним буде доглядати наша досвідчена команда”, — повідомили у притулку.

ведмеді у Домажирі живуть на волі
Ведмеді у Домажирі живуть на волі. Це не Бахмут, він проходить реабілітацію. Фото: Facebook/ Ведмежий притулок Домажир


Активісти закликають власників диких тварин не кидати їх напризволяще, піти зоозахисникам на зустріч та заздалегідь повідомити координати тварин, щоб небайдужі могли їх врятувати. Це можна зробити на сторінці організації
за цим посиланням

Анестезіолог ведмедя: “Ще б один день, і він помер” 

Їхати до Бахмута по ведмедя ризикнули двоє жінок та водій. Одна з них — Наталя Попова, голова благодійної організації “Міжнародний благодійний фонд “Порятунок диких тварин”. Вона мала зробити ведмедю ін’єкцію зі спеціального дистанційного шприца, аби звір заснув. 

“Коли почали анестезувати тварину, пішов обстріл по кругу нас, у ста метрах. Одна міна, що летіла в наш бік, дякую богу, не вибухнула. Нас бог охороняв, інакше й не скажеш”,  — згадує жінка ті страшні години. 

евакуація ведмедя з Бахмута
В день евакуації ведмедя обстріли в Бахмуті не вщухали. Фото: Facebook/ UAnimals


Через 15 хвилин, коли снодійне подіяло, 300-кілограмову тварину у стані наркотичного сну переклали на спеціальні ноші. Допомагали військові.

“Там все навколо, будинок, — все розгрохане. Як ще в той вольєр не влучило? Там такі обстріли, що ще день-два, і було б влучання й у вольєр. Теж бог його охороняв”,  —  каже жінка.

За її словами, ведмідь був у критичному стані. 

“Він був не просто зневоднений, а на межі катастрофи! Військові його кілька днів годували, поки ми не приїхали. От ще б день, і можна було б вже не їхати. Ми просто встигли “встрибнути в останній вагон”. Дорогою ми його ще капали, щоб наводнити (вводили фізіологічний розчин внутрішньовенно, аби поповнити об’єм крові, втрачений через зневоднення,  —  ред.)”,  —  розповідає зоозахисниця.

ведмідь у клітці в Бахмуті
Військові та зоозахисники визволяють ведмедя в Бахмуті. Фото: UAnimals
подвір'я з ведмедем у Бахмуті
Ведмедя утримували у клітці на цьому подвір’ї в Бахмуті. Фото: Facebook/ UAnimals

Блокпости минали без проблем, зазначає вона.

“Та всі ж все розуміють. Тим більше машина UAnimals вже примелькалась там: вона їздить туди й назад, весь час когось евакуює, то собак, то котів, то левів”,  — каже співрозмовниця.  

В якій частині міста знаходиться цей маєток, Ольга сказати не змогла. Але той квартал  —  під щільними обстрілами росіян.

“Нас везли військові, ми за ними їхали, а я в Бахмуті перший раз. Було страшно”,  —  каже Наталя Попова.

Вільне радіо та екологічні організації Бахмута намагатимуться дізнатися, хто був власником ведмедя та покинув дику тварину напризволяще у смертельній небезпеці. Якщо хтось з місцевих мешканців упізнає подвір’я на фото, просимо повідомити у редакцію Вільного радіо.

Як допомогти реабілітації бахмутського ведмедя

Невдовзі у “Домажирі” почнуть реабілітацію ведмедя від пережитого. 

“Подібні операції з порятунку вимагають багато сил наших безстрашних волонтерів та суттєвих коштів, тому закликаємо долучитися до збору на евакуацію тварин з небезпечних зон”,  —  кажуть зоозахисники. 

Кошти можна перерахувати у “Домажир” за цим посиланням або фонду UAnimals за такими реквізитами:

Монобанк  4441 1144 5162 5790

ПриватБанк  5168 7422 4487 7746

PayPal  [email protected] 

Patreon https://www.patreon.com/uanimals 

Рахунок БО БФ Юаенімалс код ЄДРПОУ 44570260 р/р UA373052990000026006026718566 АТ КБ ПриватБанк

Також можна надіслати кошти через сайт організації: https://uanimals.org/yak-dopomohty/.

У серпні бджолярка Людмила Нагорна самотужки вивезла з прифронтової Миколаївки неподалік Слов’янська свої вулики з приблизно 50-ма мільйонами бджіл. Як це їй вдалося та чому вона пішла на це, дізнавайтесь в матеріалі “Маленькі переселенці: на Донеччині бджолярка евакуює близько 1,5 мільйона бджіл (ФОТО)”.

Читайте також:


Завантажити ще...