46-річний бахмутянин, фотограф за професією, Вадим Ігнатюк волонтерив з 2014-го року. А після відкритого вторгнення Росії пішов добровольцем у тероборону. 8 вересня його не стало.
Про смерть Вадима Ігнатюка першими повідомили представники Опитненського старостинського округу Бахмутської громади.
“Сьогодні, 8 вересня, під час ведення бойових дій загинув наш односелець Вадим Ігнатюк. Вадиму у червні виповнилось 46 років. Від самого початку активних бойових дій він добровольцем пішов до лав тероборони. <…> Війна забирає найкращих синів України. Розділяємо біль від непоправної втрати, щиро співчуваємо рідним та близьким”, — повідомили посадовці.
Вадим почав допомагати військовим Донеччини з 2014-го року, кажуть представники ГО “Бахмут Український”.
“Я дізналася, що є такий Вадим, і в нього є машина. А тут неподалік від Вуглегірської ТЕС артилеристи стояли, і комусь з них треба було отримати та привезти їм посилку від матері — був канун Різдва. І я звернулася до Вадима, він допоміг, і потім він їздив туди багато разів”, — згадує громадська діячка Світлана Кравченко.
А ще Вадим Ігнатюк займався фотографією. В організації “Бахмут Український” хотіли зібрати в єдиний альбом фото українських захисників Бахмутського краю, розповідає Світлана Кравченко. Але потім гостра фаза гібридної війни РФ на Донбасі пройшла, і ці плани відклали.
Приватний підприємець Віктор Зіпір, який нині очолює ГО “Бахмут Український”, теж знав Вадима Ігнатюка не лише як волонтера, а і як фотографа.
“Ми знайомі від початку 2000-х. Він працював у нашому фотоцентрі оператором, фотографом. Потім працював приватно: знімав весілля, учнів. Був майстром своєї справи та людиною відповідальною. І пізніше ми спілкувалися — і по роботі (він друкував у нас свої фотографії), і обговорювали ситуацію в країні після 2014-го року”, — згадує Віктор.
За словами Віктора Зіпіра, Вадим був принциповим патріотом.
“Взимку 2015-го він на своїй машині їздив на Дебальцевську трасу, збирав наших хлопців, які виходили з “котла”. І з початком відкритої війни Росії проти України він пішов добровольцем у тероборону. Ми регулярно спілкувалися з ним щодо потреб тероборони”, — каже Віктор Зіпір.
У Вадима Ігнатюка залишилися дружина та двоє доньок.
Напередодні на військовому кладовищі у Дніпрі поховали мешканця Бахмута Марка Єльчанінова. Айтішник за фахом, він пішов захищати країну від російської навали у 2014 році. Нині за Бахмут точаться запеклі бої — окупанти кинули усі сили на захоплення міста та нищать будівлі, дороги та комунікації. 8 вересня внаслідок російських бомбардувань вщент вигорів палац культури у центрі міста.
Читайте також: