Покровськ та Миколаївка продовжують платити зарплати своїм мерам, хоча у містах створені ВА. Така ж ситуація і у селищах — селищні голови Черкаського та Великої Новосілки теж отримують гроші з бюджету. Розповідаємо, хто і скільки отримує.
Інформацію про зарплати посадовців надали в адміністраціях на запити Вільного Радіо.
Зазначені суми вказані без вирахування податків, “на руки” посадовці отримали на 23% менше.
Під час воєнного стану у населених пунктах створюють військові адміністрації. Подекуди їх очолили колишні міські голови. Водночас в Україні є громади, де створені ВА, але продовжує працювати і міський голова. Наприклад, у Києві працює повноцінна міська рада та мер, але створили і військову адміністрацію.
Якщо ж міські, селищні, сільські голови не можуть виконувати свої повноваження, їх відправляють у простій та оплачують неповну зарплату.
Також начальник військової адміністрації може затвердити тимчасову структуру виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, і працівників, посади яких не включені до тимчасових штатних розписів, замість простою можуть перевести на рівнозначну чи нижчу посаду у ВА.
Миколаївський міський голова Олександр Гадяцький за перший квартал 2025 року заробив 275 291 грн:
Покровський міський голова Руслан Требушкін теж продовжує отримувати зарплату — понад 37 тис. грн за три місяці 2025 року. Йому нараховують щомісячно по 12 тис. 443 грн. Сам посадовець перебуває за кордоном. Він отримує платню в скороченому обсязі (дві третини від посадового окладу), адже його відправили у простій.
Майже стільки ж — по 12 тис. 511 грн — щомісяця нараховують голові Черкаської селищної ради Андрію Головашу. Посадовець теж зараз у простої, і зарплату отримує скорочену.
Великоновосілківська селищна голова Людмила Петрова у лютому 2025 року заробила 112 тис. 506 грн, а в березні — 55 тис. 576 грн.
Нагадаємо, раніше Вільне Радіо розповідало, скільки заробили начальники ВА Донеччини та їхні заступники.