Підтримати
Як отримати компенсацію за зниклого безвісти родича
Фото: Depositphotos

Відтепер українці, чиї родичі зникли безвісти, можуть подати заяву на компенсацію до Міжнародного реєстру збитків через “Дію”. Розповідаємо, як це зробити. 

Нову категорію заяв відкрили 12 березня, повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Нова послуга A2.2 дає змогу українцям отримати компенсацію за моральні страждання, спричинені зникненням рідної людини від початку відкритої війни. Також можна подати заяву у випадку, якщо людина зникла за межами країни, але її зникнення безпосередньо пов’язане з війною та бойовими діями.

Подати заяву на компенсацію можуть батьки, один із подружжя, цивільні партнери, діти та інші близькі члени сім’ї.

Як подати заяву до Міжнародного реєстру збитків

Подати заяву на компенсацію можна через портал “Дія”:

  1. Авторизуйтеся в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.
  2. Заповніть форму, вказавши інформацію про зниклу людину та обставини її зникнення, а також додайте необхідні документи.
  3. Підпишіть заяву електронним підписом та відправте.

Які документи необхідні для подання заяви:

  • документи, що підтверджують особу зниклої людини;
  • підтвердження родинних зв’язків (документи, що підтверджують спільне проживання, фінансові документи, листи, фотографії, заповіти тощо);
  • документи про зникнення людини за особливих обставин з Витягу з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
  • додаткові матеріали, що можуть підтвердити тісний зв’язок зі зниклим.

Після подання заяву перевірять і внесуть до Реєстру збитків. Коли механізм компенсації почне діяти, документи передадуть спеціальній комісії для розгляду та ухвалення рішення щодо виплат.

Для довідки:

Міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією Російською Федерацією проти України (“RD4U”) — це платформа, яку створили для збору заяв про компенсацію збитків, втрат чи шкоди, завданих російською агресією проти України від 24 лютого 2022 року. Реєстр був створений навесні 2023 року Україною, Європейським Союзом та ще 42 країнами. Штаб-квартира установи розташована в Гаазі.

Як працює Міжнародний реєстр збитків, детально розповідаємо тут.

Зазначимо, це третя з 45 категорій заяв про відшкодування втрат, яких Росія завдала українцям. Також вже можна подати заяву на компенсацію за втрату близької людини та пошкодження житла. Решту категорій мають запустити упродовж цього року.


Завантажити ще...