Підтримати
У Києві заарештували бойовика-ймовірного свідка у справі МН-17
Фото: twitter.com/666_mancer

СБУ затримала колишнього начальника протиповітряної оборони “Слов’янської бригади “ДНР” Володимира Цемаху. Наразі він перебуває в СІЗО.

 

Згідно з рішенням Шевченківського районного суду Києва Цемах знаходитиметься під вартою до 25 серпня 2019 року.

Про це розповів його адвокат Роман Гонтарев, повідомляє LB.

“Він міститься в Києві під вартою в статусі підозрюваного”, – розповів захисник.

Адвокат додав, що зустрінеться з обвинуваченим і слідчим 5 липня. Подробиць справи не розголошує.

Цемаху інкримінують створення терористичної групи чи терористичної організації (ч.1 ст.258-3 Кримінального кодексу). Йому загрожує від восьми до п’ятнадцяти років за гратами з конфіскацією майна.

Додамо, що раніше “ЗМІ” бойовиків повідомили, що українські силовики затримали Цемаху у Сніжному. Вони начебто оглушили його та під виглядом паралізованого пенсіонера вивезли на контрольовану Урядом територію.

Крім того, Цемах як колишній начальник ППО бойовиків може бути свідком у справі про літак Malaysia Airlines рейсу МН17, збитого в Донецькій області.

Зазначимо, в червні Міжнародна слідча група назвала Гіркіна в числі тих підозрюваних, хто причетний до збиття пасажирського лайнера, в результаті чого загинули 298 людей.

За даними Міжнародної слідчої групи, винними названі росіяни Сергій Дубінський, Олег Пулатов, Ігор Гіркін і українець Леонід Харченко. Судовий процес по справі розпочнеться 9 березня 2020 року.

Нагадаємо, катастрофа Боїнгу 777 рейсу МН17 трапилась 17 липня 2014 року. Тоді в результаті падіння літака загинуло майже 300 людей. Нідерландські слідчі з’ясували, що ракетно-зенітний комплекс “Бук”, яким збили малайзійський Боїнг MH17, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді Міноборони Росії, що розташовується в селищі Маршала Жукова під Курськом.

Росія намагається змінити напрямок розслідування. Влада РФ провини не визнає та презентує свої так звані докази, щодо причетності України в катастрофі.

В той же час, суд США визнав провину екс-керівника так званої ДНР Ігоря Гіркіна в обстрілі Боїнгу. За рішенням феміди, він мав сплатити компенсацію в сумі 400 млн доларів кожному з родичів загиблих, що подали позов.

Міжнародне слідство за справою збитого малазійського літака МН17 вже доходить кінця. Наразі триває підготовка передачі матеріалів до суду. З української сторони розслідування завершене, але терміни передачі справи до суду залежать від голландських слідчих.

Раніше Міноборони Нідерландів повідомляли про спробу розвідки РФ вкрасти документи розслідування збитого літака МН17.

Україна продовжує через суд доводити, що Росія керує війною на Донбасі. Наприкінці 2018 року Міністерство юстиції України передало до Європейського суду з прав людини звіти і детальну інформацію про російських військових, які беруть участь у бойових діях на Донбасі.

Читайте також:


Завантажити ще...