У Костянтинівській громаді з’явилося оголошення про обов’язкову евакуацію з 26 липня у безпечніші регіони. У соцмережах люди сприйняли це як плани примусової евакуації та обурюються. Ми дізналися про це детальніше.
Про обов‘язкову евакуацію ми поговорили з начальником Костянтинівської міської військової адміністрації Олексієм Рословим.
“Це не примусова евакуація, примусової евакуації немає. Ми пропрацювали алгоритм дій. Наша міська військова адміністрація планує з 26 липня з 8:00 до 15:00 на вказаних локаціях записувати людей, саджати в автобуси. Автобуси зберуться у колонну й у супроводі поліції поїдуть на евакуаційний потяг”, — пояснює Олексій Рослов.
За словами Олексія Рослова, людей агітуватимуть виїжджати від військової небезпеки усіма засобами. Наприклад, оголошеннями у супермаркетах.
Це роблять у першу чергу для того, аби зберегти життя місцевих мешканців.
“Чим менше людей буде в громаді, тим менше буде жертв. Впродовж 2-3 останніх тижнів кожний ранок у нас розпочинається з ракетного “прильоту”, о 4-5 годині ранку по цивільній інфраструктурі”, — зазначає голова Костянтинівської громади.
Також, у кожній громаді Донецької області має залишитися мінімальна кількість жителів — тих, без кого громада не зможе впоратись. Це вже не раз обговорювали керівники військових адміністрацій, в тому числі на нараді з міністром розвитку регіонів Олексієм Чернишовим та очільником Донеччини Павлом Кириленком.
“Знову наголосили, що опалювальний сезон ми зможемо пройти лише з кількістю населення десь 235 тисяч людей. В кожній громаді розрахують кількість, яка зможе вижити в умовах якщо буде електропостачання, і вони будуть опалювати у своїх домівках електрикою. В громаді мають залишитись ті люди, які обслуговують критичну інфраструктуру та роблять все для оборони та життєдіяльності міста і громади”, — каже начальник Костянтинівської ВА.
Влада зобов’язується стерегти полишені домівки.
“Доки влада, поліція, ДСНС знаходяться на місці, місто буде жити. Зараз всі ці служби на місці, патрулювання здійснюється. Фактів мародерства у нас поки що не було”, – каже Рослов.
Щодо допомоги з розселенням, актуалізують перелік телефонів гуманітарних штабів, де на переселенців з Донеччини чекають.
“Обласна та районна адміністрації давали такі контакти, ми висвітлювали їх на сайті. Але були нарікання, що деякі телефони не відповідають або там відмовляють. Ми самостійно пропрацювали та оновимо перелік, де можуть прийняти переселенців, розмістити їх”, — каже Рослов.
21 липня російські окупанти знову обстріляли Костянтинівку, зруйнувавши школу. Загалом за добу у Донецькій області пошкоджені або зруйновані 19 цивільних об’єктів.
Читайте також: