У Костянтинівці облаштували “Центр обліку бездомних осіб та будинок нічного перебування”. Попередній заклад знищив ракетний удар росіян. Крім безпритульних, у новому соціальному центрі можуть прихистити переселенців із дітьми та людей, чиє житло зруйнували обстріли.
Про відкриття центру повідомили на сторінці Костянтинівської міської військової адміністрації.
“Центр обліку бездомних осіб та будинок нічного перебування” запрацював у Костянтинівці п’ять днів тому. Відкрити його допомогли українські волонтери та благодійники з Чехії та Словаччини.
“Коли ми зайшли, стан будівлі був жахливий, велика робота була зроблена з ремонту. Це все завдяки чеським та словацьким друзям. Місцеві гроші задіяні зовсім не були”, — цитують директорку центру Ольгу Красікову журналісти “Суспільного”.
У приміщенні зробили ремонт, встановили нові ліжка, пральні машини, сушарки, провели цілодобову гарячу та холодну воду.
Крім загальних кімнат, також облаштували спеціальні кімнати для людей з інвалідністю та для матерів з дітьми.
Обладнали центр душовими та кухнею, а також встановили відеоспостереженням.
“Завдяки камерам можна побачити, що відбувається у приміщенні: в коридорі, на кухні, в “пункті незламності”, — додала Ольга Красікова.
Соціальний заклад відкрили у новій будівлі, адже попередню 24 березня зруйнували росіяни — поцілили двома ракетами. Тієї ночі загинули три жінки, ще двоє чоловіків зазнали поранень.
Тепер проживати постійно у закладі не дозволяють. Залишитися на декілька днів можуть не лише безпритульні, а й переселенці з дітьми та люди, домівку яких зруйнували обстріли.
Надалі, як зазначила керівниця, вони їдуть у більш безпечні міста чи регіони.
Вночі у центрі можуть залишитися 42 людини. З 1 жовтня тут облаштують і “пункт незламності” та встановлять укриття.
“Біля центру привезуть та встановлять бетонні споруди — укриття, які стоять на зупинках, залізничних вокзалах”, — зазначила Ольга Красікова.