У Костянтинівці в краєзнавчому музеї підготували експозицію ялинкових іграшок, яким понад 80 років. Серед експонатів майже півтисячі іграшок, які колись прикрашали ялинки місцевих.
Прикраси тут картонажні, монтажні, паперові, скляні та дзеркальні. Найстаріші іграшки датовані 1930 роком — паперові зображення тваринок. Іграшки 1970−80-х років переважно скляні і у вигляді куль, шишок, бурульок.
«Колись місцевий завод отримав замовлення на дзеркальні колби для Микитівського ртутного комбінату, їх зробили, але вони були з товстого скла і дуже важкі. Майстри-склороби, які виготовляли іграшки, вирішили цю ідею взяти собі — зменшили їх розмір, так вийшли незвичні кульки, ніби вдавлені”, — розповіла директорка Костянтинівського краєзнавчого музею Ріта Карпова в коментарі журналістам інформаційного агентства “Вчасно”.
Зібрали таку колекцію завдяки місцевим та назвали її «Новорічне сяйво. Проте і зараз кожен може поповнити виставку своїм експонатом.
Нагадаємо, в Бахмуті зовсім не витрачають гроші на новорічну ялинку. В той час як в багатьох містах щорічно привозять нову ялинку або зовсім штучну, ця головна новорічна красуня міста стоїть на центральній площі вже багато років.