Підтримайте Вільне Радіо
Двом жителькам Краматорська повідомили про підозру в державній зраді за передачу росіянам даних, які допомагали обстрілювати їхнє місто. Окрім цього, одній із місцевих також інкримінують виправдовування російської агресії та глорифікацію її учасників.
Про це повідомили у пресслужбі Донецької обласної прокуратури.
Першою підозрюваною є колишня працівниця промислової сфери, яка, як вважають у прокуратурі, почала спілкуватися в одній із заборонених соцмереж із російським військовим у березні 2024 року. Жінка нібито погодилась збирати для окупанта дані про розташування інфраструктурних об’єктів, місця дислокації особового складу та боєприпасів Сил оборони України у Краматорську та найближчих селах. Діяла з ідеологічних міркувань та відмовилась від грошової нагороди.
Сторона обвинувачення стверджує, що громадянка передавала цю інформацію із розумінням, що її використають для обстрілів Краматорська. Також фігурантка справи отримала статус “супермодератора” однієї із проросійських спільнот та поширювала дописи та фото з пропагандою “хоробрості” та “самопожертви” російських військових.
Друга підозрювана краматорчанка у березні 2025 року передала представнику російської ФСБ чотири повідомлення через месенджер, у яких розповіла про адреси розташування українських військових у місті. Окрім цього, вона вказала місця, де Сили оборони ремонтують та обслуговують військову та спецтехніку.
Обом фігуранткам вже обрали запобіжні заходи — кожна з них суду чекатиме під вартою. Найбільш суворе покарання, передбачене за державну зраду в умовах воєнного часу, — довічне ув’язнення з конфіскацією майна, а за виправдовування російської агресії та глорифікацію її учасників — до восьми років ув’язнення з конфіскацією.
Нагадаємо, затримана ще у квітні 2022 року бахмутянка Олена Теплинська через понад три роки отримала вирок за передачу даних про ЗСУ представнику російських спецслужб. Додатково суд встановив, що фігурантка справи ще у 2014 році брала участь у проведенні “референдуму” з приводу “незалежності ДНР” у Бахмуті, який тоді був Артемівськом.