Безоплатний курс для українок розпочнеться у квітні. Під час навчання жінки зможуть опанувати технічні навички в обслуговуванні та ремонті автомобілів. Скільки місць доступні та які вимоги до учасниць — розповідаємо далі.
Про освітні курси для жінок розповіла Вільному радіо програмна координаторка проєкту Reskilling Ukraine Олександра Панасюк.
До участі на курсі “Автомеханікиня” запрошують жінок від 18 років, які хочуть розвиватися у сфері автосервісу та працювати за спеціальністю. Базові технічні знання, споріднена освіта або інтерес до автомобілів будуть перевагою.
Навчання складатиметься з трьох основних етапів:
“Стажування дозволить учасницям закріпити здобуті знання на практиці та отримати перший досвід роботи на станції технічного обслуговування чи в сервісному центрі”, — каже Олександра Панасюк.
Прямого працевлаштування учасниць, як зазначає програмна координаторка проєкту, курс не передбачає. Втім, за потреби учасниці можуть розраховувати на підтримку від рекрутерок у підготовці до виходу на ринок праці. Вони допоможуть скласти резюме та супровідні листи, а також нададуть консультації під час підготовки до співбесіди.
Після завершення навчання кожна з учасниць отримає сертифікат Національного транспортного університету “Основи конструкції автомобілів” (120 годин) та сертифікат про завершення курсу від проєкту Reskilling Ukraine.
Курс проходитиме офлайн у Києві з 7 по 27 квітня 2025 року на базі Національного транспортного університету. На період навчання учасницям програми нададуть безоплатне проживання та харчування.
“Особливістю курсу є виїзди на сервісні центри, де учасниці зможуть побачити роботу автомеханіка в реальних умовах, а не лише в аудиторії”, — розповідає Вільному радіо Олександра Панасюк.
Протягом курсу учасниці вивчатимуть конструкції автомобілів та їхніх основних систем, ознайомляться з роботою двигунів, трансмісії, ходової частини та гальмівної системи. Також вони опанують навички діагностики та обслуговування автотранспорту.
За словами координаторки, після завершення курсу випускниці зможуть працювати помічницею механіка та згодом опанувати фах механіка автотранспортних засобів.
Всього в межах проєкту організатори планують запустити дві навчальні групи по 15 учасниць у кожній, однак анкету для проходження навчання заповнили вже 130 жінок, зазначає Олександра Панасюк.
“Ми продовжуємо прийом заявок, щоб дати можливість усім охочим зареєструватися”, — зазначає співрозмовниця.
Окрім анкети, кандидатки мають пройти тест на технічні знання та інтерв’ю з рекрутеркою. Й тільки після цього організатори сформують групи.
Аби записатись на навчання, потрібно подати заявку за цим посиланням.
Програму запустили в межах проєкту Reskilling Ukraine, ініційованого шведською неурядовою організацією Beredskapslyftet. Освітніми партнерами проєкту виступають компанія Scania Україна та Національний транспортний університет.
Раніше ми розповідали, що у Мінекономіки запустили ініціативу, яка сприятиме українкам в опануванні 30 “чоловічих” професій. Серед них — водійка трамвая та навантажувача, операторка верстатів з програмним керуванням, фрезерувальниця тощо. Навчання кандидатки буде замовляти роботодавець, а платитиме за це держава. Після здобуття освіти роботодавець буде зобов’язаний працевлаштувати цю жінку.