У Мінекономіки поділилися деталями щодо анонсованої в межах програми “єПідтримка” тисячі гривень для українців. Гроші нараховуватимуть на карту “Національного кешбеку”, а витрати їх дозволять лише впродовж зими.
Про це розповів заступник міністра економіки Олексій Соболев в етері телемаратону “Єдині новини”.
Так, одну тисячу гривень українці зможуть отримати незалежно від віку чи соціально статусу. Гроші можна буде використати упродовж зими — грудня, січня та лютого.
Цим коштом українці зможуть оплатити комунальні послуги, ліки, транспорт, мобільний звʼязок, купівлю українських книг та інші різноманітні послуги, а також перерахувати гроші на підтримку ЗСУ.
“Це додатково підтримає український мікро- та середній бізнес. Ці гроші марковані, тобто є визначене коло, куди їх можна спрямувати”, — каже Соболев.
Він додав, що точна сума, яку витратять на програму, залежатиме від кількості громадян, які захочуть нею скористатися. Посадовець навів результати попередньої версії “єПідтримки” — під час пандемії коронавірусу вона коштувала державі близько 8 мільярдів гривень.
Також Олексій Соболев сказав: гроші, якими фінансуватимуть програму, “не нові” — їх переспрямують з уже наявних програм Мінекономіки та інших міністерств. Виділені на них гроші на 2024 рік вже не встигають використати, додав посадовець.
“Ці кошти ми точно не змогли б спрямувати на армію, адже ці кошти виділені нашими донорами в наш бюджет і там є умови, що їх не можна пускати на військові видатки”, — пояснив заступник міністра економіки.
У вечірньому зверненні 25 жовтня президент України Володимир Зеленський доручив уряду запровадити з 1 грудня нову програму підтримки. Кожному громадянину планують надати по тисячі гривень.
Глава держави зазначив, що це “єПідтримка” для всіх наших людей — дорослих, дітей, кожної сім’ї в Україні”.
Усі деталі програми має визначити Кабмін.
“Я чекаю цього найближчим часом. Першого грудня гроші мають бути у людей”, — сказав Зеленський.
Нагадаємо, жителі Донеччини заборгували комунальним підприємствам близько 4,7 мільярда гривень за сплату комунальних послуг. У ОВА кажуть, що це одна з причин, яка впливає на готовність до опалювального сезону у 2024-25 роках. Через фінансове становище проблеми виникають й у наданні послуг населенню.