Підтримати
У Мінську попередньо домовилися про наступне розведення на Донбасі
Фото з відкритих джерел

29 січня у Мінську пройшли чергові переговори Тристоронньої контактної групи. Говорили про припинення вогню, нові розведення, звільнення полонених і пошук зниклих безвісти. Зокрема, домовились, що наступне розведення військ можуть провести в районі Гнутового. Втім остаточно це питання планують узгодити на наступному засіданні.

 

Про це повідомляє Телевізійна служба новин. 

Як зазначається, у Мінську обговорювали потенційні ділянки для наступних розведень сил і засобів. Їх було дев’ять: три запропонувала українська сторона і ще по три висунули представники бойовиків від так званих ЛДНР. В результаті попередньо узгодили, що відводити війська будуть неподалік Гнутового. В районі населеного пункту є КПВВ, тож розведення має спростити процес перетину лінії розмежування. Проте згоди щодо технічних питань поки не дійшли. Україна вимагає дзеркального відводу, тоді як окупанти наполягають, що відступити мають лише військові ЗСУ. Це будуть обговорювати на наступному засіданні ТКГ, яке планують провести 12 лютого.

Остаточних домовленостей щодо звільнення полонених також поки немає, однак переговори тривають. Так, представники гуманітарної підгрупи продовжують займатися верифікацією списків. Також узгодили питання процедури: перед обміном має відбутися “процесуальна очистка”, тобто спочатку утримуваним будуть виносити вирок, а потім проходитиме обмін.

Зазначимо, за інформацією представниці України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи  Валерії Лутковської, в полоні в ОРДЛО залишаються ще близько трьохсот українців, з них 101 людина має документальне підтвердження незаконного тримання під вартою, а щодо ще двохсот бранців інформація є лише від родичів. 

На своїй сторінці у Facebook спікерка представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, що також у Мінську домовились про відновлення пошуку зниклих безвісти. Зокрема, до наступного засідання Тристоронньої контактної групи сторони мають опрацювати пропозиції щодо організації пошукових робіт. До участі в пошуках можуть залучити міжнародні організації, у тому числі Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

Речниця Леоніда Кучми зазначила, що безпекова ситуація на Донбасі залишається складною через обстріли з боку бойовиків. Дарка Оліфер додала, що робота з розв’язання безпекових питань триватиме й надалі.

Нагадаємо, врегулювання ситуації на сході України обговорювали також на зустрічі у “нормандському форматі”, яка відбулася 9 грудня 2019 року в Парижі. Президент України Володимир Зеленський та лідери ще трьох країн – Франції, Німеччини та Росії – обговорювали низку питань стосовно тимчасово окупованих територій України. Зокрема, домовились, що особливий статус для окремих регіонів Луганської та Донецької областей після узгодження буде діяти на постійній основі та туди імплементують формулу Штайнмайєра, яка передбачає проведення місцевих виборів.

Читайте також:


Завантажити ще...