Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності у Дніпрі виконуватиме функції Центральної МСЕК. Її ліквідували на тлі скандалу з інвалідностями.
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.
В інституті впродовж 2024 року вже створювали необхідну матеріально-технічну базу, тому процес проходження експертизи для людей має бути спрощеним.
Уряд затвердив план протидії корупційним та іншим правопорушенням серед медико-соціальних експертних комісій, який передбачає:
У МОЗ запевняли, що люди, яким призначили пенсії за інвалідністю на законних підставах, продовжать отримувати виплати після реформи.
“Реформа соціальної підтримки людей, які отримали інвалідність, покликана посилити підтримку громадян, які зазнали травм. Зокрема — пришвидшити надання такої підтримки, зменшити бюрократію та зробити систему підтримки зрозумілою, простою, а ще зручною для громадян”, — додають у відомстві.
Водночас, попри заміну відповідальних органів, алгоритм оскарження рішень МСЕК не змінився. Якщо справу направлять на оскарження до Центральної МСЕК, то її перенаправлять до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності.
Якщо хтось вважає, що рішення МСЕК є необґрунтованим, тоді він може його оскаржити. Спочатку слід звернутися до комісії вищого рівня в досудовому порядку, а якщо результат не влаштує — подати позов до суду.
Заяву необхідно подавати до тієї ж комісії, де проходила експертиза, або до обласної комісії. Після цього установа проведе експертизу, за необхідності з додатковим обстеженням, і ухвалить нове рішення.
Якщо людина не погоджується з новим рішенням, вона може подати оскарження до Центральної медико-соціальної експертної комісії, яку представляє Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в місті Дніпро.
Установу можна знайти за адресою: пров. Феодосія Макаревського, 1-А. Також в інституті працює приймальня за номером телефону — +38 (098) 702 24 90.
Нагадаємо, ліквідація МСЕК — пропозиція Ради національної безпеки та оборони, яку підтримав президент. Таке рішення запропонували після кількох скандалів щодо корупції в установі, яка відповідає за надання статусу інвалідності. Першими перевірятимуть довідки посадовців.