Активісти зібрали цифрові копії витворів мистецтва, вкрадених росіянами з окупованого Маріуполя. 27 жовтня цією віртуальною галереєю проведуть екскурсію для всіх охочих. Розповідаємо, як стати одним із відвідувачів онлайн-музею.
Про музей та захід у ньому розповідає в мережі громадська діячка Ірина Шостак.
“Ми з командою linza agency створили “Музей вкраденого мистецтва”. Наразі ми презентуємо першу віртуальну галерею Музею, де розміщені цифрові копії викрадених росіянами мистецьких творів з Маріуполя. І запрошуємо вас на екскурсію у цьому віртуальному спейсі 27 жовтня, save the date (збережи дату, — ред.) Чекатиму!” — написала активістка.
Аби побачити вкрадені росіянами картини та інші витвори мистецтва, необхідно зареєструватися за цим посиланням.
“Музей потрібен, аби не забути, усвідомити втрату, і згодом повернути додому те, що вціліло”, — зазначає Ірина Шостак.
Організатори наголошують: окупанти знищили або вкрали безліч неоціненних творів мистецтва із захопленого Маріуполя, тому розповідати про це важливо.
“Ми створили простір у метавсесвіті, щоб весь світ побачив та зрозумів масштаби проблеми”, — кажуть ініціатори проєкту.
Серед знищених та пограбованих маріупольських музеїв — Художній музей імені Архипа Куїнджі. Видатний митець грецького походження, який народився у приморському місті, більшу частину життя прожив та похований у Петербурзі.
Від початку повномасштабного вторгнення росіяни зруйнували в Україні щонайменше 274 культурні та історичні пам’ятки, 78 з них — на Донеччині.