Російські священники похизувались, що їм вдалося облаштувати у підземеллях Бахмута шпиталь та “храм”. Шпиталь не стали показувати, а у саморобному “храмі” всі стіни завісили іконами зі зруйнованих храмів та будинків Бахмута й сусідніх населених пунктів. Журналісти Вільного радіо проаналізували кадри підземелля та впізнали на них бахмутський завод Artwinery.
В середині квітня 2024 року російська православна організація “Чоловічий хор “Російський Формат” опублікувала репортаж з Бахмута. Окупанти показали, що облаштували у підземеллях зруйнованого міста “храм” та шпиталь.
Росіяни у підземеллях бояться, що в їхній “храм” можуть забігти безхатні тварини.
Журналісти Вільного радіо звернулись до представників заводу Artwinery з проханням опізнати та підтвердити, що це їхні приміщення. Однак ніякої відповіді впродовж декількох днів отримати не вдалося.
Втім на відео з місцевих коридорів є впізнавальна різнокольорова мозаїка на стінах, характерні опори під окремими приміщеннями та гіпсове покриття стін.
Ось ця ж локація на одному з архівних відео з екскурсії підприємством.
На кадрах нижче можна побачити характерні гіпсові стіни та металеві піддони для пляшок ігристого вина.
Коридори мають унікальну структуру — гіпсові тунелі, що залишились після видобутку у минулому. Приміщення розташовані на глибині понад 72 метри.
Священники загарбників називають ці приміщення “храмом шпиталя у підземеллі”. Шпиталь не показали (крім вивіски), але є кадри “храму”, який починається з зелених воріт.
Окупанти кажуть, що зібрали для храму ікони з різних місць регіону.
Серед ікон є доволі старі рукописні зразки.
Окупант показує, що одна з ікон прострелена кулею.
Особливо священник хизується, що їм вдалося знайти у свою колекцію “донецьких святих”: митрополит Маріупольський, Свідок Ігнатій та преподобний Іоанн Святогірський Затворник.
Пізніше один з загарбників зізнається:
— “Хочу передати такий хрест з самого Бахмута. Нам приносять багато ікон та різноманітне начиння зі зруйнованих будинків та храмів — все що вціліло”.
На стіні висить червоний прапор із зображенням Спаса Нерукотворного. Бойовики т.з. “ДНР” використовують цей прапор, як свій символ армії ще з 2014 року.
Нагадаємо, у березні 2023 року найманці ПВК “Вагнер” показали, як ходили коридорами тимчасово окупованого Бахмутського заводу шампанських вин. У металевих бочках тоді ще зберігався алкоголь, а по підземних територіях заводу росіяни їздили на машині та ймовірно використовували завод як тилову базу під час боїв за Бахмут.