Темпи евакуації цивільного населення з Покровська та прилеглих населених пунктів за останні тижні зменшилися. А от із Костянтинівської громади охочих виїхати навпаки стало більше. Як зазначають волонтери, на це впливає інтенсивність російських атак, робота комунальних служб та дія комендантської години.
Про темпи евакуації Вільному радіо розповів керівник гуманітарної місії “Проліска” на Донеччині Євген Ткачов.
“У Покровській громаді темпи евакуації наразі знизилися. На це впливають декілька нюансів, перше — більшість тих, які знайшли роботу та помешкання, виїхали. Також були люди, які рятувалися з околиць громади, де часті обстріли”, — каже Ткачов.
Наразі місцева влада та комунальники ремонтують електромережі, налагоджують постачання води та газу. Тому, на думку волонтера, охочих покинути прифронтові території стає менше.
“Світло та газ є, вода більш-менш теж є, де немає — підвозять за графіком… Тому люди не хочуть виїздити. Тобто виїздять переважно ті, хто винаймає комерційних перевізників, аби вивезти усе майно, або домовляються з волонтерами, хто реально допоможе вивезти більше речей, аби виїхати повноцінно”, — пояснює Євген Ткачов.
Читати також: Повернення в окупацію: сім причин, чому евакуйовані люди не готові починати нове життя (погляд експертів)
Подекуди у Покровській громаді є робота, літні люди мають пенсійні виплати та гуманітарну допомогу. Також благодійники допомагають ремонтувати понівечені російськими ударами домівки, надають будматеріали.
Водночас темпи евакуації з Костянтинівської громади збільшилися, зокрема, через інтенсивність російських ударів по прифронтовій Костянтинівці.
“Майже кожного дня, навіть декілька разів за добу там (у Костянтинівській громаді, — ред.) прилітають КАБи. Російські обстріли й зі ствольної артилерії долітають. Люди бачать, що атаки посилюються, йде наступ на Торецьк, тому [лінія фронту стає] все ближче й ближче”, — каже керівник “Проліски”.
У вересні — жовні в місті закрили два відділення міської лікарні, а ще не працюють відділення “ПриватБанку” та Пенсійного фонду. А ще жителі громади більше не отримують адресну доставку платіжок за газ.
На думку Ткачова, темпи евакуації тут також не в останню чергу залежатимуть від роботи комунальників та дії комендантської години (зараз вона триває у громаді з 15:00 до 11:00).
“Якщо після обстрілів будуть швиденько все відновлювати, то і люди не дуже будуть виїздити. Але в порівнянні з Бахмутом та Часовим Яром у 2022-23 роках, тепер людей відштовхує ця величезна комендантська година. Але людей більше бентежить, що структура надання послуг починає закриватися… Тобто, дуже багато факторів на це впливає”, — вважає Євген Ткачов.
Гуманітарна місія “Проліска” співпрацює з військовими адміністраціями, аби допомогти жителям Донеччини виїхати до більш безпечних регіонів України.
Місцевих евакуйовують маленькими та великими автобусами. Також волонтери адресно вивозять маломобільних людей та людей з інвалідністю.
Читати також: Робота 24/7: як гуманітарна місія “Проліска” допомагає мешканцям Донеччини та переселенцям пережити війну
“Проліска” надає медичну евакуацію — машиною швидкої допомоги під наглядом лікаря вивозить також адресно. Можемо вивезти з Покровська, Костянтинівки чи прилеглих сіл, тобто там взяти та в будь-яку точку України відвезти. Це стосується й багатодітних родин, можемо прислати автівку”, — каже керівник місії на Донеччині.
Звернутися по допомогу до “Проліски” можна щоденно з 9:00 до 18:00 за такими номерами:
Нагадаємо, на початок жовтня 2024 року у зоні примусової евакуації дітей з батьками або їхнім законними представниками залишаються не менш як 560 неповнолітніх. За останній тиждень з небезпечних територій змогли вивезти усього 141 родину.