О 10:30 у понеділок, 17 березня, російські військові завдали нового удару по прифронтовому Покровську. Боєприпас армійців країни-агресорки влучив у приватний будинок, через що поранені троє дітей.
Про це повідомив начальник ДонОВА Вадим Філашкін.
Поранень зазнали дві дівчинки 15 та 8 років, а також 12-річний хлопчик. Їм вже надають необхідну медичну допомогу, заявили в обласній військовій адміністрації. У Донецькій обласній прокуратурі додали, що у дітей діагностовали мінно-вибухові травми, опіки, перелом, забій і закриту черепно-мозкову травму.
У поліції уточнили, що ці діти є членами однієї родини, братом та сестрами. Їх вже евакуйовували на Полтавщину у жовтні 2024 року, там вони жили в бабусі. Хлопчика та 15-річну дівчинку направили на лікування до Дніпра, а 8-річну сестру — лікуватимуть у Добропіллі.
З Покровська, за офіційною інформацією, вивезли всіх неповнолітніх ще в грудні 2024 року, однак дітей, про яких йдеться, до небезпеки таємно повернули їхні батьки, стверджують у ДонОВА.
“Важливо, що раніше діти вже були евакуйовані до більш безпечного регіону, однак їхні батьки ухвалили безумне рішення повернутися до Покровська. Дорослі, які змушують своїх дітей сидіти під обстрілами у прифронтових містах, викликають лють. Не бережете себе — то вбережіть хоча б дітей!”, — закликав начальник Донецької обласної ВА Вадим Філашкін.
Раніше про ймовірну наявність дітей у Покровську журналістам Вільного радіо розповідав керівник гуманітарної місії “Проліска” в Донецькій області Євген Ткачов.
“2-3 дні [у січні 2025-го] тому на в’їзді в Покровськ зустріли батьків із тримісячною дитиною, які пішки поверталися до міста. Я запропонував їм евакуацію, адже в той день катався по Покровську, ми тоді вивозили людей. Вони сказали, що повертаються з лікарні (де дитині проводили потрібні процедури), а до міста йдуть, щоб зібрати речі перед евакуацією. Думаю, це брехня”, — поділився Євген Ткачов.
Нагадаємо, Верховна Рада у вівторок, 11 лютого, підтримала у першому читанні законопроєкт №12353, який посилює державний контроль над евакуацією, зокрема дітей, із зони бойових дій. Законодавча ініціатива пропонує внести зміни до Сімейного кодексу України та Кодексу цивільного захисту України. Водночас через понад місяць, станом на 17 березня 2025 року, до другого читання ініціатива ще не дійшла.