Підтримати
У половини ТЦ, готелів, освітніх і медичних закладів Бахмута немає пожежної сигналізації (фото)
Фото: з відкритих джерел

Профкомісія перевірила комунальні та приватні заклади Бахмута і з’ясувала, що у половини з них немає автоматичної пожежної сигналізації. А в більшості об’єктів вже кілька років не було вогнезахисної обробки.

 

Всі обстеження представники ДСНС Донецької області разом з Бахмутською міськрадою проводили  протягом місяця. Про це Вільному радіо розповів начальник відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Бахмутської міськради Андрій Скляренко.

Посадовець пояснює, що пожежна сигналізація коштує близько півмільйона гривень. До того ж, сигналізацію потрібно постійно обслуговувати, що також не дешево. Тому деякі підприємства не можуть собі дозволити такі витрати. Але в деяких закладах, де немає автоматичної пожежної сигналізації, є спеціально підготовлена людина.

“Наприклад, якщо є відділення, де немає пожежної сигналізації, то там є цілодобове чергування медичної сестри. Це відділення можна вважати безпечним. На кожному поверсі є медсестра, в обов’язки якої входить дотримання протипожежної безпеки. В разі, якщо якась неприємність виникає, вона хапає вогнегасник, якщо їй дозволяють повноваження, і починає сама ліквідувати маленьку пожежу. Якщо це більш серйозний випадок, то вона викликає “101”, — каже начальник відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Бахмутської міськради Андрій Скляренко.

Додамо, на кожні 5 об’єктів лише в 1 протягом кількох років проводили обов’язкову вогнезахисну обробку будівельних конструкцій. А в 10% випадків у закладів  немає навіть сертифікованих вогнегасників.

“Візьмемо наприклад Бахмутську міську раду, будь-який заклад, або школу. Вони обладнанні вогнегасниками. Вони щорічно мають перезаряджатися. Там має бути необхідна відмітка на самому вогнегаснику. А деякі заклади не заряджають. Це сама проста річ, яка має бути в будь-якій кімнаті”, — додає Андрій Скляренко.

В ході перевірки тим закладам, в яких були проблеми з протипожежною безпекою, виписали приписи з діями для усунення недоліків. За словами Скляренка, власників закладів не штрафували, адже розмір штрафу складає близько 170 гривень і це неефективно. 

Андрій Скляренко зазначив, що нові системи пожежної сигналізації щороку встановлюють в державні установи, однак на всі одразу коштів не вистачає. А там, де зараз триває ремонт, об’єкт здадуть одразу з новою системою протипожежної сигналізації.

Нагадаємо, наприкінці 2019 року журналісти Вільного радіо проводили власну перевірку закладів вищої та середньої освіти в Бахмуті та з’ясували, що лише в 4 з 8 закладів є пожежна сигналізація.

Читайте також:


Завантажити ще...