Таке люди розповідали моніторам благодійної організації на КПВВ “Новотроїцьке”.
Про це Вільному радіо розповідають монітори благодійного фонду “Право на захист”, які чергували на КПВВ “Новотроїцьке” в понеділок, 7 червня.
“Люди, які перетинають з боку непідконтрольної території, повідомляють про дуже ретельний огляд на блокпосту “Оленівка”. Жінок оглядають до спідньої білизни. Сьогодні люди нам розповідали, що їх навіть просили зняти спідню білизну. З чим це пов’язано, людям невідомо. Оглядають чоловіки: окремо немає жінок-військових, які б робили такий огляд. Люди так схвильовані, що кажуть: “Такого знущання, приниження ніколи на собі не відчували”, — розповідає в коментарі Вільному радіо моніторка правозахисників, яка 7 червня спостерігала за перетином на КПВВ “Новотроїцьке”.
Правозахисники також відзначають, що впродовж останніх 3-х тижнів на Донеччині стали проходити більше людей в бік вільної української території.
“Дуже багато з них переїжджають на постійне місце проживання”, — зазначає представниця БФ “Право на захист”.
За даними речника Держприкордонслужби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуба, гуманітарним коридором “Новотроїцьке-Оленівка” сьогодні в бік тимчасово окупованих територій скористалися 128 людей та 26 одиниць транспорту. А у зворотньому напрямку поїхали 228 людей та 34 машини.
За даними правозахисників, сьогодні:
“Ця жінка хотіла проїхати на ТОТ, але її не було у списках т.зв. “ДНР” на перетин. Через блокпост “Оленівка” її не пропустили на ТОТ, тому вона повернулась на КПВВ “Новотроїцьке”. Але відмовилась їхати на обсервацію, тому залишилась у наметі. У вівторок вона буде вирішувати, що їй робити: або рухатись у бік ТОТ, або чекати на смартфон, або купляти смартфон. Тобто, вона ще не прийняла рішення”, — розповідає моніторка правозахисної організації.
За інформацією представника прикордонників Ігоря Лизогуба, тут з 08:00 до 16:00 пройшли у бік тимчасово окупованої Луганщини 718 людей, а у зворотньому напрямку — 908 людей.
Сьогодні тут, як і кожного робочого дня, чергували монітори благодійного фонду “Право на захист”.
Вони повідомили: 8 людям довелося звернутися по допомогу за оформленням електронних перепусток до представників координаційної групи СБУ. Серед них була й 27-річна жінка, зареєстрована на тимчасово окупованій Луганщині. Вона їхала в Алчевськ, аби доглянути хворого дідуся. Її електронна заявка як раз була в обробці. Вона надала документи, які підтверджують хворобу дідуся. Впродовж дня перепустку опрацювали, і жінка змогла до закриття КПВВ проїхати куди їй було потрібно.
За словами правозахисників, мобільний додаток “Вдома” працював коректно. Але не всі люди здатні розібратися як саме він працює. Тож 47 таких людей звернулися по допомогу до представників “Права на захист”.
Тут впродовж дня медпрацівник виконав 118 безплатних експрес-тестів на коронавірус. Саме стільки встиг зробити єдиний медпрацівник, який працює на цьому КПВВ.
Решта контрольно-пропускних пунктів Донеччини та Луганщини залишаються безлюдними, тому що людей не пропускають представники НЗФ через контрольовані ними блокпости. Мова про блокпости, суміжні з КПВВ “Майорське”, “Мар’їнка”, “Гнутове” у Донецькій області та “Золоте” й “Щастя” на Луганщині.
Читайте також: