Перетнути лінію розмежування наразі можна лише на Луганщині. Щодня там збираються довгі черги з охочих пройти через КПВВ. Люди змушені годинами стояти під пекучим сонцем.
Цей пункт пропуску відкривається щодня о 08:00, а завершує роботу о 16:00. Людям, які планують поїздку через КПВВ, варто заздалегідь оформити електронну перепустку — без неї не пропустять на ТОТ.
Також віднедавна на КПВВ повернули тести на коронавірус і самоізоляцію під контролем додатка “Вдома”. Тож людям, у яких немає сучасного смартфона, треба його купити — лише на такі пристрої можна встановити сервіс.
Уникнути самоізоляції можна, якщо ви вже зробили хоча б одне щеплення проти COVID-19. Але на тих, хто вакцинувався російським “Супутником V” або “Супутником Лайт”, це не поширюється, бо ці вакцини не визнані ВООЗ. Щепитися можна просто на КПВВ: спеціальний пункт на “Станиці Луганській” працює кожної середи та п’ятниці з 09:00 до 12:00.
Додамо, по буднях на пункті пропуску працюють представники БФ “Право на захист”. Вони безкоштовно допомагають з оформленням електронних перепусток від СБУ та іншими питаннями при перетині. Зв’язатися з ними можна також заздалегідь, вони безкоштовно консультують за номерами:
Нагадаємо, представники окупаційної влади пропускають людей за певними правилами. Зокрема, прописані на підконтрольній території можуть проїхати за списками. А мешканцям окупованої частини Луганщини дозволяють поїхати туди й назад лише раз на місяць.
[banner_roz4]Рух на цій ділянці поновлюється лише коли представники т.з. “ДНР” розблоковують свій пост “Оленівка”. Це відбувається у понеділок і п’ятницю. Людей на цьому пункті пропускають з 08:00 до 16:00. Тут можна пройти пішки або проїхати на авто.
Варто зазначити, що представники ОРДО випускають лише тих, у кого є прописка на підконтрольній території, а впускають тільки за попереднім узгодженням у т.з. “міжвідомчому штабі ДНР”.
На Донбасі є ще 5 контрольно-пропускних пунктів, але пропуску людей через них немає вже багато місяців поспіль. І хоча українські прикордонники щодня відкривають КПВВ “Щастя” та “Золоте” на Луганщині, а також “Майорське”, “Мар’їнка” та “Гнутове” на Донеччині, те ж не роблять представники ОРДЛО на суміжних блокпостах.
Читайте також: