Більш як 10 тисяч ветеранів війни на Донбасі та переселенців подали заявки на державну програму дешевих житлових кредитів. Скільки мешканців Донеччини зареєструвалися та чи будуть проводити цю програму наступного року – читайте далі.
Кількість зареєстрованих у державній програмі ветеранів та переселенців виклав на своїй сторінці у Facebook радник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Руслан Калінін.
Він зазначив, що найбільшу кількість охочих отримати житло під 3 відсотки річних зареєстрували у Києві – там є 3 379 заявок.
У Донецькій області зареєстрували 311 заяв. З них 96 – це заяви від ветеранів АТО/ООС та 215 – від переселенців.
Загалом у програмі зареєструвалися 10 181 учасник.
Руслан Калінін стверджує, що така кількість заявок свідчить про зацікавленість державною програмою. Тому наступного року МінТОТ, Мінрегіон та Держмолодьжитло будуть просувати зміни до бюджету, щоб на програму знов виділили кошти. Калінін додав, що гроші також будуть надавати міжнародні донори. З ними вже ведуть переговори.
Заявки на отримання кредиту можна буде подавати наступного року.
Нагадаємо, наприкінці листопада в кабміні затвердили бюджетну програму кредитування. Вона дозволяє ветеранам АТО/ООС та переселенцям брати пільгові житлові кредити під 3% річних. При цьому позичальники зможуть виплачувати гроші протягом 20 років. Перший внесок на житло становитиме 6% від його загальної вартості. Взяти в кредит можна як квартиру в багатоквартирному будинку, так і приватний будинок. Втім житло має бути прийняте в експлуатацію не більше, ніж 25 років тому, або реконструйоване не більше, ніж 15 років тому. Одержувачі кредиту можуть самостійно обирати житло.
На програму з державного бюджету виділили 200 млн грн. Половину від цієї суми мають спрямувати на кредитування ветеранів війни та ще стільки ж – на надання кредитів переселенцям.
Цього року ветерани та переселенці могли подати заявки лише протягом трьох днів – з третього по п’яте грудня. Це було пов’язано з тим, що програму затвердили пізно, а бюджетні гроші треба витратити до кінця року.
Читайте також: