Підтримати
Зображення до посту У Раді зареєстрували законопроєкт про “економічне бронювання”: що пропонують (ДЕТАЛІ)
Бійці ЗСУ. Ілюстративне фото: Володимир Зеленський

Після місяців усного обговорення “економічного бронювання”, до Верховної Ради подали законопроєкт, який передбачає таку можливість для військовозобов’язаних, за яких сплачують порівняно високі податки.

 

11 червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про “економічне бронювання”. Тексту його на офіційному сайті немає, втім , як розповів один з авторів ініціативи Дмитро Наталуха, в Україні пропонують дозволити бронювати працівників усім, хто готовий платити як мінімум 20 тисяч гривень військового збору на місяць.  

За даними Наталухи, організувати концепцію “економічного бронювання” в Україні пропонують за такими правилами:

  • кожен суб’єкт господарювання (всі юридичні та фізичні особи) зможуть забронювати працівників, якщо платитимуть за кожну таку людину по 20 тисяч гривень військового збору на місяць;
  • ФОПи також зможуть бронюватися, якщо підуть на такі умови та зможуть підтвердити, що протягом останнього року вели діяльність;
  • відсоток працівників, яких можна буде таким чином забронювати, як і порядок бронювання, повинен буде визначати Кабінет міністрів.

Окрім цього, Дмитро Наталуха стверджує, що згодом до парламенту надійдуть альтернативні законопроєкти щодо “економічного бронювання”. Вони пропонуватимуть:

  • бронювати найманих працівників, що мають зарплату в понад 35 тис. грн;
  • бронювати найманих працівників, що мають зарплату в понад 35 тис. грн, а також дозволити ФОПам бронюватися, якщо останні платитимуть по 20 тис. військового збору.

Законопроєкт повинні реєструвати до 5 днів, після чого його передадуть на розгляд до профільних комітетів. Вони можуть повернути ініціативу на доопрацювання. Якщо пропозиція відповідає чинній Конституції та узгоджується з іншими законами, законопроєкт повинні почати готувати до першого читання, що займе ще максимум 30 днів. Далі почнеться включення до порядку денного, що також може тривати до місяця, після чого протягом 30 днів повинне відбутися перше читання у ВРУ.

Під час кожного з етапів проходження законопроєкт може зазнати змін, тому описана в публікації концепція є лиш чорновим варіантом ініціативи, за яку депутати узагалі можуть не проголосувати.

Нагадаємо, одразу три європейські держави оголосили про виділення Україні нових пакетів збройної допомоги, які посилюють протиповітряні можливості ЗСУ.


Завантажити ще...